Kot proszący o pomoc pod szpitalem. Brzmi dziwnie, jednak to prawda. Bezdomna kotka pojawiła się przed wejściem do jednego z tureckich szpitali, aby poprosić personel o profesjonalną pomoc. Brzmi dziwnie, jednak to prawda. Powód wzruszy cię do łez. Koty nigdy nie przestaną nas zaskakiwać.

Pod jednym z tureckich szpitali rozegrała się niesamowita i zaskakujące historia. Bezdomny kot poprosił pracowników szpitala o pomoc. Dlaczego? Powód wzrusza do łez. Okazuje się, że zwierzęta są mądrzejsze, niż może nam się wydawać.

Bezdomny kot prosił o pomoc pod szpitalem

Kilkanaście miesięcy temu pod pewnym tureckim szpitalem zjawiła się ciężarna kotka. Zwierze bardzo głośno miauczało przed wejściem do szpitala, prawdopodobnie dlatego, że kotka odczuwała już bóle porodowe. Mruczenie kotki zadziałało i została zauważona przez personel i wpuszczona do środka szpitala, gdzie pracownicy szybko się zorientowali, co dolega kotu. Ciężarną, bezdomną kotkę szybko zabrano do weterynarza, który po zbadaniu zwierzaka uznał, że ta cierpi, ponieważ nie może urodzić kociąt. Lekarz weterynarii szybko udzielił kotce niezbędnej pomocy. W rozmowie z tureckim portalem Bitlis 13 Haber weterynarz opisał przypadek, jakim musiał się zająć.

– Gdy kotka do nas dotarła była w złym stanie i strasznie cierpiała. Ponieważ termin porodu już dawno u niej minął, musieliśmy szybko poddać ją operacji – powiedział Sefer Durmuş, weterynarz, który dokonał cesarskiego cięcia.

Dzięki profesjonalnej pomocy weterynarza bezdomnej kotce udało się urodzić cztery zdrowe, urocze kocięta. Mimo że zabieg cesarskiego cięcia na bezdomnej kotce był skomplikowany, ta po operacji czuła się bardzo dobrze i szybko zajęła się swoimi maleństwami. Kot musiał być bardzo bystry, skoro podczas bóli porodowych udał się akurat do szpitala.

Ile kot jest w ciąży?

Ciąża kota trwa około 9 tygodni, lecz są to jedynie szacunki, ponieważ ciąża może trwać od 58 do 72 dni. Jeżeli jednak kotka urodzi 10 dni wcześniej, prawdopodobnie jej małe kocięta tego nie przeżyją. Sam poród może trwać od 4 do nawet 8 godzin. Po pierwszej godzinie porodu na świecie powinien pojawić się pierwszy kot, a następne powinny wychodzić co około 20 minut.

W skrajnych przypadkach zdarza się, że poród jest przerywany i trwa nawet do 48 godzin. Zdrowa dorosła kotka może urodzić nawet do ośmiu kociąt, jednak zazwyczaj rodzi od trzech do pięciu. Jeżeli podczas porodu twojego kota zaobserwujesz niepokojące objawy taki jak: nieoczekiwana utrata krwi, ostępy między kociętami będą wynosić około dwóch godzin, kotka zasłabnie, kocięta urodzą się martwe czy nie wypadnie łożysko, koniecznie szybko skonsultuj się z weterynarzem.

ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO:

kot
screen youtube.com@BEAUTIFULANIMALS

Ciężarny kot przyszedł do szpitala, ponieważ nie był w stanie samemu urodzić.

1
2
3
4
Poprzedni artykułUczestnik popularnego reality show Polsatu zginął w tajemniczych okolicznościach. Policja do dziś nie wyjaśniła sprawy
Następny artykułZrobiła makijaż swojej…babci! Wzruszyła cały internet
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.