Bezdomny pies, który od długiego czasu błąkał się po ulicach Brazylii, otrzymał miłość i troskę ze strony innego zwierzaka. To godne podziwu zachowanie, które często przypisywane jest jedynie człowiekowi, pokazuje, jak czułe i troskliwe potrafią być zwierzęta. Historia wzrusza do łez.

Lana, 8- miesięczna suczka, otoczyła nowego znajomego opieką. Choć bezdomny pies nie był jej dotąd znany w okolicy, wykazała się ogromną empatią, o którą często trudno nawet u ludzi! Zaskoczeni? To naprawdę niezwykłe.

Pies o złotym sercu

Większość swojego życia Lana spędziła na ulicy. Gdy Suelen Schaumloeffel zdecydowała się przygarnąć błąkające się zwierzę pod swój dach, jego los zupełnie się odmienił. Suczka zyskała opiekę, pożywienie i właścicieli, którzy darzą ją bezgraniczną miłością. Z czasem suczka sama postanowiła wspomóc innego zwierzaka, który na to wszystko niestety nie może liczyć… 

Bezdomny pies

Gdy temperatura znacznie spadła, Suelen okryła Lanę kocykiem. Następnego dnia doznała szoku, widząc, co jej sunia zrobił z kawałkiem materiału. Suczka wyciągnęła kocyk na ulicę, by podzielić się nim ze zwierzakiem, który od jakiegoś czasu samotnie błąkał się po ulicy.

Jak przyznaje właścicielka, bezdomny pies już od kilku dni przebywał w okolicy, jednak gdy ta spróbowała się do niego zbliżyć, ten uciekał. Suelen nie kryje jednak dumy ze swojego pupila:

– To, co zrobiła, było piękne. Mój najlepszy, czworonożny przyjaciel przypomniał mi w ten sposób o czymś bardzo ważnym- nie możemy być obojętni na krzywdę innych– powiedziała. 

Piękna historia i pouczająca historia, prawda?

Zobacz zdjęcia:

Bezdomny pies
kochamyzwierzeta.pl

Lana zabrała przyniesiony przez swoją właścicielkę kocyk, by podzielić się nim z jednym z bezdomnych psów. 

1
2
Poprzedni artykułOto dlaczego nie wiadomo, czy dziecko Meghan Markle już się urodziło. Polka odkryła sekret
Następny artykułAnna Kaczmarczyk jest w CIĄŻY? Jedno zdjęcie wywołało lawinę komentarzy
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.