Białe zęby to marzenie każdej osoby. Niestety na stan naszego uzębienia wpływ ma wiele czynników, a walka o białe i zdrowe zęby, bywa naprawdę trudna. Istnieje jednak kilka zasad, dzięki którym twój uśmiech będzie olśniewający. Aby go osiągnąć, nie trzeba zostawiać ogromnych kwot u dentysty. 

Twoim zębom daleko do idealnej bieli, a niedługo szykuje się większa impreza i chcesz zawalczyć o śnieżnobiały uśmiech? Przychodzimy z pomocą! Istnieje kilka złotych rad, które pomogą ci zniwelować żółty i mało estetyczny nalot na zębach, a do tego mają bardzo dobry wpływ na kondycję twoich zębów.

Sposoby na białe zęby

Usuń kamień i osad nazębny

Jeżeli chcesz cieszyć się wyraźnie bielszymi zębami, wybierz się do dentysty i usuń kamień oraz osad nazębny. Ten zabieg pomoże uzyskać ci bielszy uśmiech nawet o kilka tonów. Za pomocą skalingu i piaskowania możesz spod nalotu wydobyć swój prawdziwy, jaśniejszy kolor.

Nie myj zębów od razu po posiłku

Często nie zdając sobie sprawy, możemy uszkadzać szkliwo naszych zębów. Produkty tj.: ocet, kawa lub sos pomidorowy, zawierają w swoim składzie kwasy. Wiele osób natychmiast po jedzeniu szczotkuje swoje zęby, doprowadzając tym samym do mechanicznego uszkodzenia szkliwa, a to niestety w dużym stopniu wpływa na tworzenie się przebarwień. Aby tego uniknąć, po zjedzonym posiłku lub wypitej kawie przepłucz swoje usta wodą, a do mycia przystąp dopiero po godzinie.

Kup pastę pieniącą się na błękitny kolor

Być może zabrzmi to zabawnie, ale sprzymierzeńcem białego uśmiechu jest pasta, która pieni się na błękitny kolor. Dzieje się tak, ponieważ błękit silnie neutralizuje żółć. Szczotkując zęby pastą, która tworzy błękitną pianę, zapewnisz sobie efekt natychmiastowego wybielenia.

Staraj się pić przez słomkę

Stosując tę sztuczkę, zatrzymujesz cześć przebarwień w słomce. Dzieje się tak, ponieważ płyn trafia szybciej do przełyku, nie docierając do całej jamy ustnej. Substancje barwiące, które znajdują się w spożywanym napoju, nie będą odkładać się w formie nieestetycznego osadu.

Zainwestuj w elektryczną szczoteczkę do zębów

Jeżeli do tej pory szczotkujesz zęby manualną szczoteczką, natychmiast się z nią pożegnaj. Elektryczna szczoteczka zapewni ci pomoc w usuwaniu przebarwień, a według badań, z jej pomocą możesz zmniejszyć ilość kamienia nazębnego aż o 11%.

Jedz błonnik

Błonnik nie tylko ma dobry wpływ na zdrowie, ale także świetnie radzi sobie z przebarwieniami. Wprowadź do swojej diety warzywa i owoce, które zawierają duże ilości błonnika (jabłko, brokuł, seler, marchew), a one zwalczą przebarwienia podczas gryzienia. Pamiętaj, aby po ich spożyciu przepłukać jamę ustną wodą! Dzięki temu unikniesz kwasowej erozji szkliwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 5 błędów w malowaniu ust, które popełnia WIĘKSZOŚĆ kobiet
  2. Kate Middleton pierwsza złamała wszystkie zasady! Pokazała się NAGO
  3. Muniek Staszczyk w żałobie. Śmierć zabrała osobę, którą kochał

Źródło: womenshealth.pl

Poprzedni artykułKate Middleton pierwsza złamała wszystkie zasady! Pokazała się NAGO
Następny artykułBezczelny horoskop. Te znaki zodiaku NIE osiągną sukcesu