Biały tatuaż to bardziej subtelna alternatywa dla najbardziej popularnej metody zdobienia ciała. Dla jakiego typu skóry jest dedykowany? Jak go zrobić i jak wygląda po latach? To minimalistyczny trend, który pokochały gwiazdy na całym świecie!

Trendy w sztuce tatuażu nieustannie się zmieniają. Biały tusz, który dotychczas służył wyłącznie jako dopełnienie całego wzoru, obecnie wykorzystywany jest również jako kolor podstawowy. Zobaczcie, jak prezentuje się ta metoda!

Czym jest biały tatuaż?

Białe zabarwienie składa się z pigmentu oraz ciekłego nośnika. Zadaniem nośnika jest wyrównanie rozkładu farby, ponieważ przenika przez skórę. Wykonania tego wzoru na skórze powinien się podjąć wyłącznie wykwalifikowany tatuator. Jeśli korzysta z szablonu, musi bardzo uważać, by nie dotykał on białego tuszu, który mógłby go przyciemnić. 

Dla kogo biały tatuaż? 

Biały tatuaż szczególnie zalecany jest osobom, które mają jasną karnację, a także nie chcą, by wzór zbyt mocno przykuwał uwagę. Jak jednak pokazała Rihanna, ten pomysł świetnie sprawdzi się również na ciemnej skórze. Jest to więc wyłącznie indywidualna kwestia. Przy wyborze wzoru należy mieć na uwadze fakt, iż zbyt gęsto osadzone detale mogą przypominać bliznę. Tu minimalizm jest zdecydowanie najlepszym wyjściem!

Biały tatuaż po latach

Ozdoba wykonana w miejscu narażonym na ekspozycję promieni słonecznych (kark, ramiona, dekolt), może szybko wyblaknąć. Zdarzają się również przypadki żółknięcia białego tatuażu, co nie ma miejsca w przypadku tatuażu klasycznego. Użyte przy jego wykonaniu kolory (niebieski, czarny, zielony) są silniejsze od prześwitującego pigmentu. 

Biały tatuaż: wzory

Klienci salonów tatuażu chcą, by wykonane dzieło odznaczało się wysoką estetyką, oryginalnością oraz spełniało mnóstwo innych oczekiwań. W tym przypadku zdanie i sugestie tatuatora są niezwykle istotne. To on doradzi, czy wskazany wzór dobrze sprawdzi się w wyznaczonym przez nas miejscu i czy w ogóle będzie wyglądał dobrze. Źle zaprojektowany biały tatuaż bardzo łatwo może przybrać wygląd niezbyt atrakcyjnie wyglądającej blizny.

Zwróćmy więc uwagę na ilość detali i przyjrzyjmy się rysunkowi z dalszej odległości- czy nadal będzie on przypominał tatuaż? Czy nie zleje się w białą plamę? Wszelkie minimalistyczne, geometryczne motywy świetnie się sprawdzą. Dobrym pomysłem jest również niewielki napis, który dobrze będzie komponował się z naszą skórą i przede wszystkim, z pewnością będzie wyglądał jak warte uwagi dzieło wykonane przez profesjonalistę.

Ile kosztuje biały tatuaż?

Cena białego tatuażu jest o około 20% większa od tradycyjnego. Samo wykonanie trwa znacznie dłużej, ze względu na gęstość białego barwnika. Coraz więcej salonów decyduje się na wprowadzenie tej usługi, jednak wciąż jest ich stosunkowo mało. 

Tatuaż UV

Bardzo oryginalną odmianą białego tatuażu jest wzór, który posiada właściwości fluorescencyjne. Za dnia prawie niewidoczny, w nocy świeci, dając niesamowity efekt wizualny. Metoda ta budzi sporo kontrowersji, gdyż nie wszyscy są przekonani co do skutków, jakie dla ludzkiego zdrowia może mieć jego wykonanie. Kolejnym zniechęcającym aspektem jest fakt, iż blaknie on stosunkowo szybko. 

Zobacz zdjęcia:

Biały tatuaż
instagram.com/ ann_gilberg

Biały tatuaż to obecnie jeden z większych trendów ozdabiania ludzkiego ciała. Podobny do klasycznej formy, różni się jednak kilkoma istotnymi szczegółami.