Zagadka, która zmusza wielu ludzi do dłuższego namysłu. Jej treść brzmi – Biedni mnie mają, a bogaci nie potrzebują. Kiedy mnie zjesz, wtedy umrzesz. Czym jestem? Nie wszyscy potrafią z miejsca znaleźć jej prawidłowe rozwiązanie, jednak po jakimś czasie jest to możliwe. A czy wam się udało dojść do prawidłowej odpowiedzi? Jeśli nie, to pomożemy. Brzmi ona – nic.

Ludzie z reguły uwielbiają wszelkiego rodzaju łamigłówki, jednak zdarzają się takie, które przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Dlaczego powyżej przytoczona zagadka zawiera odpowiedź o treści „nic”? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Zagadka, której rozwiązanie zna tylko garstka ludzi

Ta zagadka przyprawia wielu ludzi o prawdziwy zawrót głowy. Na stronie riddles.com pojawiła się łamigłówka, której rozwiązanie zabiera mnóstwo czasu wielu ludziom.

Biedni mnie mają, a bogaci nie potrzebują. Kiedy mnie zjesz, wtedy umrzesz. Czym jestem? – brzmi treść zagadki.

Jak już wcześniej wspominaliśmy odpowiedź na tę zagadkę brzmi – nic. Jednak, jaki jest powód takowej treści rozwiązania? Otóż okazuje się, że jest ono bardzo proste.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Biedni nie mają nic. Bogaci niczego nie potrzebują. A kiedy nie będziemy nic jeść, wtedy umrzemy z głodu – tłumaczą autorzy zagadki.

Nie jest to zatem zwykła łamigłówka, która zaskakuje odpowiedzią. Zwraca ona uwagę także na ważny problem społeczny, jakim jest bieda.

Wpadlibyście na to bez problemu? Więcej zagadek znajdziecie >tutaj<.

Łamigłówki na logiczne myślenie

Ludzie uwielbiają zagadki i różnego rodzaju łamigłówki, zatem warto przytoczyć jeszcze kilka, które zaliczają się do bardzo ciekawych, a przy tym dosyć trudnych. Jeżeli wyżej wymieniona mogła wam sprawić problemy, to czy z tymi sobie poradzicie?

Zacznijmy od prostszego zadania:

Koń jest na łańcuchu o długości 20 metrów i udało mu się sięgnąć jabłko, które było w odległości 30 metrów od niego. Jak to zrobił?

Udało się wam wpaść na rozwiązanie od razu? Jeśli nie, to już spieszymy z pomocą. Otóż odpowiedź brzmi, że koń po prostu sobie poszedł, bo nie był do niczego przymocowany.

Spróbujmy trochę trudniej:

Ten, kto mnie tworzy, nie potrzebuje mnie, kiedy to robi. Ten, który mnie kupuje nie potrzebuje mnie dla siebie. Ten, kto mnie użyje, nie będzie o tym wiedział. Czym jestem?

Zastanawiacie się nad rozwiązaniem? Otóż jest nim… trumna. Teraz wydaje się wam to proste?

Jeżeli macie ochotę sprawdzić więcej łamigłówek, to zapraszamy >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: papilot.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl