Biedronka stara się poradzić sobie z panującą pandemią koronawirusa. Swoje działania rozpoczęła od wprowadzenia zasad bezpieczniejszej pracy dla swoich pracowników, później sieć skróciła godziny działania sklepu. Biedronka myśli także o swoich klientach. Zakupy z dostawą to kolejne ułatwienie w dobie pandemii. 

Biedronka stara się wprowadzić kolejne udogodnienia dla swoich klientów. Najnowszy pomysł z zakupami z dostawą do domu to ułatwienie dla pewnej grupy społecznej. Nie jest ono jednak dostępne dla wszystkich.

Biedronka pomaga w dobie koronawirusa

Popularny market zaczął swoje zmiany od zadbania o pracowników. Płyty PCV ograniczające klienta od kasjera, ograniczona liczba osób mogących przebywać w sklepie to kilka przykładów działań prewencyjnych marketu. Sklep myśli także o swoich klientach. Biedronka doskonale zdaje sobie sprawę, z tego, że wiele z jej stałych klientów to seniorzy. Dlatego specjalnie z myślą o nich przygotowała akcję: Czas na pomaganie seniorom 65+.

Seniorzy to grupa szczególnie narażona na bardzo ciężki przebieg choroby COVID-19. Dlatego starsze osoby powinny dbać o siebie w szczególny sposób i unikać jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. Jeśli jednak postanowią wybrać się na zakupy do Biedronki, sklep przygotował dla nich specjalnie uprzywilejowaną godzinę, podczas której mają pierwszeństwo w robieniu zakupów w sklepie. Jest to pierwsza godzina od otwarcia sklepu. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie pomagające seniorom przetrwać ten trudny czas.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Przenigdy go nie lekceważ. 1 rodzaj kaszlu wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem
  2. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  3. Nie żyje 108-letnia Brytyjka. Jako dziecko przeżyła grypę Hiszpankę, zabił ją koronawirus

Zakupy na dowóz

Biedronka chce być łącznikiem pomiędzy osobami starszymi a tymi, którzy młodsi wiekiem i mniej narażeni na ciężkie zachorowanie chcą nieść pomoc. Klienci mogą składać przygotowane formularze na terenie sklepu. Seniorzy mogą w nich poprosić o pomoc, a osoby, które chcą być wolontariuszami, mogą zgłosić swoje chęci. 

W ten sposób starsze osoby będą mogły unikać wychodzenia z domu, a wolontariusze zrobią za nich zakupy i dostarczą je pod same drzwi potrzebujących seniorów. Alby ułatwić kwestię płatności, każdy senior posiadający kartę Moja Biedronka będzie mógł dostać specjalną kartę, na którą wolontariusz będzie wpłacał pieniądze za zrobione zakupy.

W takiej sytuacji senior może rozliczyć się za zrobione zakupy dopiero po ich otrzymaniu, a wolontariusz będzie odpowiedzialny za wpłacenie kwoty na jego kartę. Zgłoszenia z prośbą o pomoc lub chęcią jej niesienia można składać także przez internet na stronie biedronka.pl oraz telefonicznie pod numerem: 22 205 33 00.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

biedronka
Fot. pixabay.com

Biedronka chce szczególnie wspomóc wszystkich seniorów w ten trudny czas.

biedronka
media.biedronka.pl

Sklepy starają się zadbać o higienę w najlepszy możliwy sposób. 

biedronka
unsplash.com/Alex Boyd

Wiele starszych osób oprócz zrobienia zakupów potrzebuje zwykłej rozmowy. Odizolowani od świata seniorzy są narażeni na samotność.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu
  2. Kierował szpitalem w Wuhan podczas epidemii. Przekazał 5 złotych rad
  3. Włóż tabletkę do zmywarki do piekarnika i poczekaj na efekt. Trik sprawi, że zaniemówisz z wrażenia
  4. Szczeniaki mogą kosztować fortunę. Oto 5 najdroższych ras psów w Polsce, ostatnia zaskakuje
  5. Dziewczyna źle się czuła, ale lekarze nie potrafili jej pomóc. Na diagnozę czekała 20 lat, prawda była porażająca
  6. “Lekarz powiedział mu, że nie musi się martwić“. Zmarł 19-latek, najpewniej był zakażony

źródło: gazetawroclawska.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl