Biedronka i Lidl wprowadzają kolejne zmiany w swoim funkcjonowaniu. Mimo panującej epidemii sklepy muszą pozostać otwarte, dlatego konieczne są obostrzenia w zasadach, na jakich funkcjonują. Nie będą to najwygodniejsze rozwiązania, ale zapewnią bezpieczeństwo. 

Biedronka i Lidl cały czas modyfikują swój system pracy, tak by pozostał bezpieczny, zarówno dla pracowników jak i klientów. Musimy dostosować się do nowych zasad.

Biedronka i Lidl wprowadzają kolejne zmiany

Popularne sklepy są na tyle chętnie odwiedzane, że muszą zwrócić szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa. Ilość zachorowań na COVID-19 jest coraz większa, a więc reguły muszą być proporcjonalnie bardziej restrykcyjne. Sklepy już zadbały o obecność żeli antybakteryjnych. Starają się także zapewnić swoim pracownikom rękawiczki i maseczki, choć tych produktów nadal brak.

W sklepach może przebywać konkretna ilość osób, uważana przez personel, za bezpieczną. Chodzi o to, by klienci mieli możliwość zrobić zakupy bez konieczności kontaktu z drugim człowiekiem. Sklepy tuż przed ogłoszeniem kwarantanny były wręcz zatłoczone, w obecnej sytuacji nie mogą sobie na to pozwolić. Ilość osób mogąca przebywać wewnątrz jest uzależniona od wielkości powierzchni marketu.

  1. Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie, a Donatan stroi sobie żarty. Tak oburzającego skandalu nie było już dawno
  2. Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa
  3. Biedronka wprowadza kolejną zmianę. Zakupy z dostawą do domu, ale tylko dla określonych osób

Najważniejsi są pracownicy

Pracownicy sieci handlowych są najbardziej narażeni za zakażenie koronawirusem. Każdego dnia spotykają się z setkami ludzi. Lateksowe rękawiczki, płyty pleksi oddzielające kasjerów od klientów, żele antybakteryjne to liczne rozwiązania mające zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Do tego Biedronka wprowadziła zmiany rotacyjne. Polegają one na tym, że wszyscy pracownicy całego zespołu zostali podzieleni na dwa zespoły, które pracują ze sobą na zmianę i bezkontaktowo.

Dlatego od godziny 13.30 do 14.00 sklepy będą nieczynne, ponieważ pracownicy prowadzą przejmowanie kolejnej zmiany. Chodzi o to, by zespoły nie miały ze sobą żadnego kontaktu, a więc rozliczenie i przejęcie kolejnej zmiany potrzebuje tak zwanej przerwy technicznej. W Lidlu odbywają się w ciągu dnia liczne przerwy techniczne, które nie powodują zamknięcia sklepu na określony czas. Oba sklepy postanowiły także skrócić godziny swojego funkcjonowania. Lidl działa od 7.00 do 21.00. Godziny otwarcia Biedronki są także skrócone. Dla każdej jednak obowiązują inne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

biedronka
fot. Anna Shvets, Pexels.com

Klientów sklepu również obowiązują zasady zachowania bezpieczeństwa. Jeśli mogą, powinni nosić maseczki i rękawiczki. W kolejce muszą stać od siebie na odległość minimum 1,5 metra.

biedronka
Fot. pixabay.com

Biedronka wprowadza ułatwienia dla seniorów. Pierwsza godzina otwarcia sklepu jest przeznaczona tylko starszych osób, i tylko oni mogą wówczas przebywać w sklepie. Wprowadzono również formularze ułatwiające udzielenie pomocy starszym osobom, w postaci zrobienia im zakupów.

biedronka
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Lidl także przed rozpoczęciem kwarantanny przeżywał prawdziwe oblężenie. Teraz sklep funkcjonuje na określonych, dbających o bezpieczeństwo zasadach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  2. Sukces europejskiego kraju. Niedługo mogą znosić restrykcje i zaczną znowu żyć normalnie
  3. Mamy zdjęcia mieszkania Kuby Wojewódzkiego. Jest gigantyczne i tak luksusowe, że zapiera dech
  4. Kotlety bez mięsa lepsze od mielonych. Zrobisz je ze składnika, który i tak masz w domu
  5. Lekarz pokazał nagranie 3D płuc pacjenta zakażonego koronawirusem. Zniszczenia widać jak na dłoni
  6. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować

źródło: jastrzab.post.pl

Poprzedni artykułRatował 8 szczeniaków z pułapki. Zajrzał głębiej i jego oczom ukazał się widok, którego nigdy nie zapomni
Następny artykułZnęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.