Do mediów trafiła bardzo zaskakująca informacja. Jeden z najbogatszych ludzi świata, założyciel firmy Microsoft, Bill Gates po 27 latach związku małżeńskiego rozwodzi się ze swoją małżonką Melindą. Z uwagi na gigantyczny majątek amerykańskiego multimiliardera może dojść do jednego z najdroższych rozwodów w historii. Przebieg sprawy nie jest do końca jasny.

Zagraniczne media nie mają informacji również, czy przed zawarciem związku małżeńskiego Bill Gates i jego żona zdecydowali się na podpisanie intercyzy. Pewne jest jedno – nikt nie spodziewał się, że dojdzie do nagłego rozpadu ich małżeństwa.

Bill Gates rozwodzi się z żoną

66-letni biznesmen z Seattle, Bill Gates podał dziś prawdopodobnie najbardziej zaskakującą informację, jaka mogła wypłynąć w jego mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Twittera zawiadomił, że jego związek małżeński z Melindą Gates dobiega końca.

Para była ze sobą przez 27 lat. Poznali się w 1987 roku podczas jednej z konferencji prasowych firmy Microsoft, dla której Melinda wówczas pracowała. Po kilkuletnim okresie narzeczeństwa wzięli ślub, który odbył się 1 stycznia 1994 roku. Para ma trójkę dzieci: Jennifer Katherine, Rory’ego Johna i Phoebe Adele.

W swoim oświadczeniu Gates poinformował, że razem z małżonką nie są w stanie rozwijać się dłużej jako para. Jednocześnie poprosił wszystkich zainteresowanych sytuacją o przestrzeń w rozwoju sytuacji, nad którą dopiero zaczynają panować.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Pod opublikowanym Tweetem Billa Gatesa pojawiło się ponad 183,3 tys. polubień, jednak multimiliarder uniemożliwił jego komentowanie. Co jest w tym wszystkim najbardziej zastanawiające?

Najdroższy rozwód świata?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Bill Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a przez wiele lat był najbogatszym. Magazyn Forbes twierdzi, iż jego majątek wynosi 130,5 mld dolarów. 

Obecnie pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata od dłuższego czasu zajmuje właściciel i założyciel sklepu internetowego Amazon, Jeff Bezos, który w 2019 roku rozwiódł się ze swoją małżonką, a rozwód ten został okrzyknięty najdroższym na świecie.

Wiele wskazuje na to, że rozwód Bezosów zostanie przebity przez Gatesów, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo, jak będą chcieli podzielić się majątkiem. Na tę informację przyjdzie nam prawdopodobnie jeszcze poczekać.

W ubiegłym roku zmarł ojciec biznesmena, Bill Gates Senior. Miał cierpieć na chorobę Alzheimera. Jego mama odeszła niedługo po ślubie z Melindą w 1994 roku.

Zobacz zdjęcie:

Bill Gates rozwodzi się ze swoją małżonką Melindą.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułPogoda na maj. Pod koniec tygodnia nad Polską pojawi się cieplejsze powietrze
Następny artykułMinisterstwo Edukacji o funkcjonowaniu szkół i klas I-III. Niemal wszędzie uczniowie uczą się stacjonarnie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl