Wielu z nas posiada różne złe nawyki, niezależnie od tego, czy chodzi o obgryzanie paznokci, zrywanie łuszczącego się lakieru, czy po prostu niedbanie o paznokcie z uwagą, na jaką zasługują. Oto najgorsze błędy w manicure, które mogą zrujnować paznokcie, a nawet uszkodzić je w dłuższej perspektywie. Sprawdź, czy nie praktykujesz któregoś z nich!

Błędy w manicure: nieodpowiednie używanie pilnika do paznokci.

Przeciąganie pilnika w tę i z powrotem po krawędziach może spowodować małe rozdarcia i pęknięcia, które z czasem osłabiają paznokcie. Zawsze uważaj, by piłować je w jednym kierunku, aby uzyskać gładsze i bardziej wyrafinowane wykończenie.

Błędy w manicure: przycinanie (lub obgryzanie) skórek.

Zbyt głębokie ich cięcie niesie ryzyko infekcji. Mają one też wtedy tendencję do łuszczącego się odrastania. Wprowadź do swojej pielęgnacyjnej rutyny olejek do skórek lub płyn zmiękczający i delikatnie odepchnij skórki za pomocą drewnianego patyczka.

Błędy w manicure: robienie stylizacji w ciepłym lub wilgotnym miejscu.

Gdy jest zbyt ciepło lub wilgotno, Twój manicure może okazać się nietrwały, schnąć źle, a nawet parować.

Błędy w manicure: potrząsanie butelką z lakierem.

Kojrzysz brzydkie bąbelki powietrza, które czasami widzisz warstwie lakieru do paznokci? Można je uzyskać, potrząsając butelką lub zbyt szybko wkładając do niej szczoteczkę. Zamiast tego spróbuj przetoczyć butelkę między dłońmi. W ten sposób unikniesz powstania bąbelków.

Błędy w manicure: nieużywanie bazy.

Baza to więcej, niż tylko przedłużenie trwałości manicure. Nasze paznokcie mają naturalne olejki, które mogą uniemożliwić prawidłowe przyleganie lakieru, dlatego potrzebujemy wcześniejszej aplikacji bazy, aby uszczelnić ich powierzchnię. Zapobiega ona również brudzeniu się paznokci.

Błędy w manicure: nakładanie zbyt grubych warstw lakieru.

Czasami łatwiej wydaje się nałożyć jedną grubą warstwę, niż dwie cieńsze. Nic bardziej mylnego. Gruba warstwa schnie znacznie dłużej, ponieważ powłoka zewnętrzna wysycha wcześniej, niż wewnętrzna, co oznacza, że prawdopodobnie zepsujesz swój manicure, dotykając rzeczy.

Błędy w manicure: zdzieranie lakieru do paznokci.

Lakier przylega do górnej warstwy paznokci, a złuszczający się kosmetyk (nawet jeśli sam się odpryskuje) może uszkodzić ich powierzchnię. Jeśli nie chcesz osłabiać paznokci, używaj zmywacza bez acetonu.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.