Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego, Franek Broda opowiedział o sytuacji, jaka ma miejsce w ich rodzinie. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej przyznał, że rzadko widuje swojego wujka, a spotkań rodzinnych w święta praktycznie w ogóle nie ma. Głównym tego powodem jest fakt, że premier ma swoją rodzinę i obowiązki w Warszawie.

Franek Broda zasłynął z głoszenia swoich antypisowskich poglądów. Chłopak nie wstydzi się wyrażać prawdy o swoim homoseksualizmie, co całkowicie odbiega od poglądów prawicowych, które reprezentuje jego wujek.

Franek Broda o sytuacji w rodzinie Mateusza Morawieckiego

Zaraz po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji 18-letni siostrzeniec Mateusza Morawieckiego zdecydował się publicznie obrazić prezesa Prawa i Sprawiedliwości, sugerując mu, że wywołał wojnę kobietom, którym wyrządził krzywdę.

– Wiesz, jaka jest prawda? Macie na rękach krew kobiet, które psychicznie i fizycznie nie wytrzymają. Wracamy na ulicę i nie wygracie tak łatwo. „Kobiety mają gotować – to wam ugotują piekło”, a my razem z nimi – powiedział Franek Broda.

Jego wuj nie odniósł się do wypowiedzianych przez niego słów. Tymczasem 18-latek w wywiadzie dla Gazety Wyborczej wypowiedział się na temat ich sytuacji rodzinnej, która wcale nie jest ciekawa. Okazuje się, ze bardzo rzadko się widują, a nawet podczas świąt nie jest im po drodze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

My się za często z wujkiem nie widujemy. I to nie ze względu na to, że mamy jakieś superinne poglądy. Kiedyś się faktycznie spotykaliśmy. Jak jeszcze był prezesem banku. Na przykład na święta. Ale wtedy byłem dużo młodszy i jeszcze się w żadną politykę nie angażowałem – czytamy.

Dodał, że sytuacja ta jest spowodowana głównie tym, że jego wuj mieszka w Warszawie, gdzie ma swoje obowiązki, jako premier.

Zobacz zdjęcia:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez FrAnek Broda (@franek__broda)

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez FrAnek Broda (@franek__broda)

Źródło: se.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl