Bliźniaki, które jakiś czas temu przyszły na świat są istnym cudem medycznym. To nie tylko za sprawą ciąży mnogiej, ale również wieku ich rodziców. Trudno uwierzyć w to, że ich matka ma 74 lata. Wielu lekarzy obawiało się o stan zdrowia dzieci i ich… wygląd. 

Bliźniaki przyszły na świat za pomocą carskiego cięcia. To dwie dziewczynki, których rodzice są w bardzo sędziwym wieku. Kobieta, która została ich mamą, przeszła menopauzę 25 lat temu.

Te bliźniaki to cud

Małżeństwo starało się o dziecko, odkąd wzięło ślub, w 1962 roku. Od tego czasu para nie mogła doczekać się maleństwa. Jednak nie poddawali się i próbowali wszelkich metod. Od modlitwy po medyczną pomoc w leczeniu niepłodności. W końcu kobiecie udało się zajść w ciążę dzięki metodzie in vitro. Miała 74 lata.

Cała sytuacja miała miejsce w Indiach, gdzie z bezpłodnością walczy wiele par. Od niedawna metody sztucznego zapłodnienia są refundowane przez państwo. Kobieta, Mangayamma Yaramat, postanowiła spróbować in vitro mimo swojego sędziwego wieku. Należy zaznaczyć, że jej mąż ma aż 82 lata. Lekarze, którzy podjęli się leczenia, byli mile zaskoczeni swoim sukcesem. Wiedzieli, że ich pacjentka może zostać jedną z najstarszych matek świata. Z uwagi na sędziwy wiek kobiety, ciąża była zagrożona.

  1. Skandal z udziałem Dagmary Kaźmierskiej. Wulgarne wideo trafiło do sieci
  2. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  3. Panna młoda usłyszała disco polo i zrobiła niewyobrażalną rzecz. Goście nie wierzyli własnym oczom

To bliźniaki!

Ciąże z in vitro częściej zdarzają się mnogie niż, te, poczęte w naturalny sposób. Lekarze nie mogli się nadziwić, że organizm kobiety utrzymał ciążę bliźniaczą. Gdy ustanawiano datę cesarskiego cięcia, bano się o zdrowie maluchów. Nie wiadomo było, jak organizm ich matki wpłynął na rozwój dzieci. Na szczęście, dzieci przyszły na świat całe i zdrowe, a ich mama przeszła zabieg cesarskiego cięcia szablonowo. Na świecie pojawiły się dwie dziewczynki, których stan zdrowia określono na 10 punktów w skali Apgar.

Oboje rodzice określili ten dzień jako najszczęśliwszy w ich życiu. Ta niezwykła ciąża zwróciła jednak uwagę rządu, który postanowił uściślić wiek, do którego można stosować in vitro. Ostatecznie, przez 9 miesięcy mama i jej dzieci były w ciągłym zagrożeniu życia. Rodzice zapytani o to, kto zajmie się ich dziećmi, gdy odejdą, powołują się na wolę boską, na ten moment po prostu cieszą się chwilą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bliźniaki
wprost.pl

Mama dzieci nie może karmić ich piersią, ale to nie przeszkodzi w poprawnym rozwoju dziewczynek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz mówi o dziwnej rzeczy. Co się wydarzy?
  2. Zaginęła podczas rodzinnych wakacji. Porażającą hipotezę o jej losach przekazali śledczy
  3. Żona Sławomira miała wypadek. Sytuacja wyglądała dramatycznie, konieczna była szybka pomoc
  4. Mama myślała, że jej dziecko ma ospę. Prawda okazała się porażająca, chłopiec cudem przeżył
  5. Kościół i klasztor zamknięte. Zakonnicy zostali objęci kwarantanną
  6. Nagły protest w samym centrum miasta mimo pandemii. Zadziwiające sceny, co się dzieje?

Źródło: dailymail.co.uk

Poprzedni artykułDramatyczna wiadomość obiegła Polskę. Śmierć nadeszła nagle, młoda kobieta nie żyje
Następny artykułPolskie marki w Super-Pharm
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl