Bliźnięta syjamskie, dwaj bracia zmarli w wieku 68 lat, tym samym stając się najdłużej żyjącymi bliźniakami syjamskimi na świecie. Obaj panowie wspaniale radzili sobie mimo fizycznego połączenia. Zdjęcia braci są urocze i powodują łzy wzruszenia.

Ronnie i Donnie przyszli na świat w Dayton w Stanach Zjednoczonych. Bliźnięta były połączone brzuchami, a także wspólnym układem trawiennym. Rodzice, dowiadując się, że operacyjne rozdzielenie ich dzieci może wiązać się z tym, że nie przeżyją, odmówili operacji. Mimo wielu kłopotów zdrowotnych bracia przeżyli 68 lat.

Najstarsze bliźnięta syjamskie 

Bliźnięta przyszły na świat 29 października 1951 roku. Lekarze zaproponowali rodzicom operację rozdzielenia dzieci, jednak nie było pewne czy bracia przeżyją. Weźmy pod uwagę fakt, że był to początek lat 50. i medycyna znajdowała się wówczas na zupełnie innym poziomie. Dziś takie operacje robi się z niemal pewnością powodzenia. W tamtym czasie rodzice definitywnie odmówili.

Dwaj bracia dorastali więc zespojeni brzuchami. Jako bliźniaki syjamskie mieli słabszą odporność i podatność na choroby, mimo to zachowywali stosunkowo dobry stan zdrowia.  

  1. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka
  2. Nieprawdopodobne, ile Kozidrak ma lat, wygląda na młódkę. W jej jadłospisie tkwi sekret na przepiękny wygląd
  3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Resort przestrzega Polaków, chodzi o obostrzenia

Bliźnięta syjamscy – życie

Bracia nie odebrali żadnego wykształcenia, ponieważ twierdzono, że ich obecność w szkole rozprasza inne dzieci. Nigdy też nie prowadzili normalnego życia, nie ożenili się. Pracowali przez krótki okres w kontrowersyjny sposób. Uczestniczyli w trasie King of the Sideshow Ward Hall pt.: World of Wonders, zespołu ludzi, którzy zarabiali poprzez pokazywanie widzom dziwadeł, chorych, inaczej niż normalnie wyglądających ludzi. Ronnie i Donnie siedzieli w przyczepie i oglądali telewizję, a ludzie za drobną opłatą, mogli na nich popatrzeć.

Szybko jednak zrezygnowali z tej pracy. W 2009 roku u Ronniego wykryto zakrzepy w płucach, infekcja szybko dopadła i Donniego. 2016 roku bracia zostali wpisani do księgi rekordów Guinessa, stając się najstarszymi bliźniętami syjamskimi na świecie. Ronnie i Donnie zmarli 4 lipca w hospicjum w swoim rodzinnym mieście w USA w wieku 68 lat. Na temat braci powstało wiele filmów dokumentalnych dostępnych na YouTubie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bliźnięta
fot. youtube.com/iwonder TV

Bracia twierdzili, że są najlepszymi przyjaciółmi.

bliźnięta
fot. youtube.com/iwonder TV

Niestety, mężczyźni dla wielu Amerykanów byli okazem, traktowano ich jak zwierzęta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
  2. 50 osób nie żyje, kilkanaście zaginionych, a może być gorzej. Wiadomość ze świata poraża
  3. Dramatyczny wypadek autobusu w stolicy. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych
  4. Młoda kobieta pokazała, jak wygląda jej ciało po 3 dzieci. Ze łzami w oczach wstawiła zdjęcia
  5. Polski gwiazdor pokazał się z inną kobietą. To dla niej zostawił żonę i dzieci?
  6. Najpierw można było dostać po 5 tys. złotych. Teraz nawet 10 razy więcej

Źródło: polsatnews.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl