Bliźnięta miały przyjść na świat i dorastać w szczęśliwej, kochającej rodzinie. Niestety, okrutny los miał wobec nich inne plany. Kobieta musiała podjąć decyzję o aborcji jednego z dzieci. I jak się okazało, lekarze dopuścili się ogromnej pomyłki. 

Jako pierwszy wstrząsającą historię opisał dziennik The Herald Sun. Australijka, która miała urodzić dwójkę zdrowych dzieci, została zmuszona do podjęcia niewyobrażalnie ciężkiej decyzji. Nagle ten niesamowity czas, który miał być najwspanialszym doświadczeniem w życiu kobiety, przerodził się w prawdziwy koszmar, z którego niestety nie można się obudzić. Lekarze popełnili okropną pomyłkę i już nic nie ukoi bólu matki. 

Bliźnięta były zagrożone

Kiedy ciężarna udała się na rutynowe badanie, dowiedziała się, że jedno z jej dzieci ma wrodzoną wadę serca i jeżeli w ogóle przeżyje, konieczne będą operacje. W tej sytuacji oba bliźnięta były zagrożone. Przyszła matka została postawiona przed niewyobrażalnie ciężkim wyborem. Za radą lekarza zdecydowała się na wykonanie aborcji chorego dziecka.

Przed zabiegiem wykonano wszelkie szczegółowe badania, a USG dokładnie wykazało, gdzie znajduje się zdrowe dziecko. Chory bliźniak był w oddzielnym worku owodniowym. Australijka nie mogła w żaden sposób przygotować się do tego okropnego wydarzenia, z ciężkim sercem oczekiwała aborcji na chorym płodzie. Popełniono okropny błąd, wskutek czego operacja nie przeszła po myśli lekarzy. 

Straszny błąd lekarzy

Tragedia, jaka spotkała przyszłą matkę, jest wprost niewyobrażalna. Lekarze podali śmiertelną substancję zdrowemu dziecku. Kiedy zorientowano się, co właśnie zaszło, chirurdzy podjęli się cesarskiego cięcia. Zabieg trwał trzy godziny, niestety nie udało odratować się zdrowego dziecka, a bliźniak z wrodzoną wadą serca nie przeżył zabiegu.

Rzeczniczka Królewskiego Szpitala dla Kobiet w stanie Victoria w USA zapewnia, że w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Póki co szpital nie jest w stanie wytłumaczyć, jak doszło do tak strasznego incydentu, lecz nie ma wątpliwości — bliźnięta zmarły przez pomyłkę lekarzy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bliźnięta
Fot. Camila Cordeiro, unsplash

Nic nie jest w stanie uleczyć bólu kobiety, która straciła dwójkę dzieci. 

bliźnięta
Fot. sasint, pixabay

Wskutek tragicznej pomyłki lekarzy bliźnięta nie przeżyły. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Lata temu Barbara Brylska straciła córkę w tragicznym wypadku. Kulisy nagłej śmierci 20-latki
  4. WOŚP zebrał już astronomiczną kwotę. Miliony napływają na konto fundacji z całej Polski
  5. Najbardziej nieudane operacje plastyczne. 10 zdjęć ludzi, którzy zrobili sobie krzywdę
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

 

źródło: popularne.pl

Poprzedni artykułSzczeniak uciekł właścicielom z domu. Jak każde dziecko, szybko pożałował
Następny artykułRAY BAN – wieloletnia tradycja, która łączy się z nowoczenością
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.