Bloodhound nazywany jest żartobliwie „potężnym wrażliwcem”. Pomimo niemałych gabarytów, zwierzę to cechuje ogromna czułość i przywiązanie do właściciela. Co jeszcze warto wiedzieć o tej rasie? Ten sympatyczny pies z najlepszym węchem na świecie to prawdziwy przyjaciel człowieka!

„Blue blooded hounds” to pierwotna nazwa wspomnianego czworonoga, odnosząca się do jego błękitnej krwi i arystokratycznego pochodzenia. Przez wiele lat pełnił on głównie rolę psa myśliwskiego. Jak opisane cechy odnoszą się do obecnego przedstawiciela rasy bloodhound?

Bloodhound charakter

Choć wygląd bloodhounda może budzić ogromny respekt, jest to zwierzę bardzo wrażliwe i delikatne. Przywiązany do swojego pana jest niezwykle uczuciowy i towarzyski. Z tego właśnie względu niezbyt dobrze znosi samotność. Co ciekawe, przedstawiciele wspomnianej rasy bywają dość nieśmiali. Ważne, by osoba, która decyduje się na przyjęcie tego pupila pod swój dach, od najmłodszych lat poddawała go odpowiedniej socjalizacji, zaznajamiając go z otoczeniem i innymi zwierzętami.

Bloodhound nie jest rasą, która czuje się dobrze wśród zgiełku i hałasu miasta. To może wzmagać w nim stres i potęgować problemy z koncentracją. Zwierzę to jest bardzo inteligentne, troskliwe i zdolne. Jego największym atutem zdecydowanie jest węch. Gdy pies złapie trop, momentalnie zapomina o otaczającym go świecie. Z jednej strony jest to bardzo przydatna, również dla właściciela, cecha, z drugiej natomiast może skutkować oddaleniem się zwierzęcia od domu i, niestety, sporym prawdopodobieństwem wystąpienia wielu niefortunnych zdarzeń.

Bloodhound szkolenie i wychowanie

Okres dojrzewania bloodhoundów jest dosyć długi. Właściciel zwierzaka nie powinien go zatem zbytnio forsować od najmłodszych lat. Wszelkie treningi i nauka komend powinny odbywać się z odpowiednią częstotliwością. Nieprzestrzeganie tej zasady może doprowadzić do buntu psa i wzbudzić u niego niechęć do współpracy ze swoim panem. Ten wrażliwy czworonóg potrzebuje jednak dużego zainteresowania i regularnych spacerów.

Bloodhound wygląd

Cechy zewnętrzne bloodhounda są bardzo charakterystyczne. Jest to zwierzę dość masywne i rosłe. Znakiem rozpoznawczym czworonoga są z pewnością długie, opadające uszy i pofałdowany pysk. Wśród rasy tej występuje dość spory dyformizm płciowy. Suki są zdecydowanie mniejsze od ich męskiego przedstawiciela. Kolejnym elementem, który często występuje u bloodhoundów, są przekrwione oczy i opadające zewnętrzne kąciki.

Wzrost zwierzaka wynosi średnio od 62 do 68 centymetrów. Waga, w przypadku suk, waha się od 35 do 45 kilogramów, jeśli chodzi o psy. Sierść pupila jest krótka i szorstka. Umaszczenie występuje w następujących wariantach: czarna, złocista, czekoladowa podpalana lub jednolicie ruda.

Bloodhound hodowla

Ceny szczeniąt z rodowodem wynoszą od 1800 do 2500 złotych. Według klasyfikacji FCi zwierzę zaliczane jest do grupy VI, sekcji 1. Średnia długość życia przedstawiciela tej rasy wynosi około 10/12 lat.

Zobacz zdjęcia:

Bloodhound
instagram.com @waylon_the_bloodhound

Bloodhound żartobliwie nazywany jest potężnym wrażliwcem.

Bloodhound
instagram.com @mutt_and_hound

Przywiązany do swojego właściciela jest bardzo oddanym i uczuciowym towarzyszem.

Bloodhound
instagram.com @mutt_and_hound

Rasa ta źle znosi samotność. Od najmłodszych lat należy go więc do niej przyzwyczajać, jeśli tego wymaga sytuacja.

Bloodhound
instagram.com @kneppsbloodhounds

Bloodhoundy charakteryzuje niezwykły węch. Gdy tylko złapie trop, momentalnie zapomina o wszystkim wokół.

Bloodhound
instagram.com @princessgertrudemargaret

Hodowle oferują potencjalnym właścicielom zakup szczeniaków za cenę, która waha się od 1800 do 2500 złotych.


 

Zobacz też:

  1. Gdy padło pytanie za milion wszystkim opadły szczęki. Dzisiejsi „Milionerzy” przejdą do historii
  2. Jak szybko schudnąć w tydzień? Najlepsze ćwiczenia i dieta
  3. Hovawart. Pies o łagodnym usposobieniu i wielkim sercu
  4. Lhasa Apso. Tybetański symbol szczęścia
  5. Szpic miniaturowy. Najsłodszy piesek świata
  6. Pumi. Bardzo mądry i wymagający uwagi pies