Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazda publicznie skrytykowała Kościoł. „Nie mogę należeć do tej kłótliwej i wrogiej grupy”
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 17.10.2019 17:14

Gwiazda publicznie skrytykowała Kościoł. „Nie mogę należeć do tej kłótliwej i wrogiej grupy”

bóg
Fot.unsplash.com

Bóg i jego istnienie to temat sporny od stuleci. Okazuje się, że również gwiazdy dywagują na tematy związane z religią. Ta gwiazda postanowiła w ostry sposób skrytykować chrześcijaństwo. – Nie mogę należeć do tej kłótliwej i wrogiej grupy – powiedziała. Skąd tak mocne słowa?

Anne Rice ma skomplikowaną relację z religią. Mimo iż wychowała się w religijnym, katolickim domu, uczęszczała do katolickiej szkoły, ostatecznie postanowiła zerwać z religią. Zorganizowana religia przestała być dla niej wartością nadrzędną – pisarka pokusiła się nawet o mocne słowa, które nie wszystkim się spodobały. Kim obecnie jest Bóg dla kultowej autorki?

Kim jest Anne Rice?

Anne Rice jest amerykańską powieściopisarką. Jej najbardziej znana książka to Wywiad z wampirem z 1976 roku, na podstawie której powstał film w 1994 roku, w którym występują Brad Pitt i Tom Cruise. Sprzedano aż 100 milionów egzemplarzy jej książek, dzięki czemu stała się jedną z najpopularniejszych amerykańskich pisarek.

Anne Rice wychowała się w praktykującej katolickiej rodzinie, ale została agnostyczką wkraczając w dorosłość. Dopiero po roku 2000 ponownie zainteresowało ją chrześcijaństwo. Powróciła na łono Kościoła i zaczęła również tworzyć literaturę na tematy związane z religią. Znowu była pewna, że Bóg istnieje.

bóg anne rice

Anne Rice i Bóg

Jednak Anne Rice ponownie zwątpiła w sens religii. Po raz kolejny odeszła z Kościoła. W 2010 roku napisała na Facebooku:

Od dzisiaj już nie jestem chrześcijanką… Wciąż jestem wierna Chrystusowi […] Nie mogę należeć do tej kłótliwej i wrogiej grupy, jaką jest chrześcijaństwo. Przez dziesięć lat próbowałam. Nie udało mi się. Jestem outsiderką. Moje sumienie nie pozwala na nic innego.

Po tym wyznaniu Anne Rice jednak wyjaśniła, że Bóg wciąż jest najważniejszą postacią w jej życiu. Rice stwierdziła, że jej sposób na bycie osobą wierzącą, ale nienależącą do Kościoła to modlitwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bóg Anne Rice

Anne Rice wciąż wierzy, że Bóg istnieje.

bóg

Pisarka odeszła z Kościoła katolickiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Była z nim na randce tylko raz. Po 6 miesiącach napisał SMSa, to wystarczyło
  3. Danuta Wałęsa w mocnych słowach o aborcji. „To poniżanie kobiet”
  4. Gwiazda publicznie skrytykowała Kościół. „Nie mogę należeć do tej kłótliwej i wrogiej grupy”
  5. Mężczyzna chciał zgwałcić 10-latkę. Załatwiła go tak, że do końca życia będzie odczuwał ból
  6. Rodzina zamknęła się w piwnicy i siedziała tam przez 9 lat. Powód jest zatrważający