Bogumiła Wander jest ciężko chora i przebywa w zamkniętym ośrodku w Konstancinie pod Warszawą. Tam jest pod stałą opieką lekarzy. Jednak gwiazda, która nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, nie wie, że kilka dni temu zmarł jej ukochany brat Włodzimierz Wander — donosi Super Express.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka tragedia spotkała rodzinę Bogumiły Wander
  • Co się dzieje z legendarną prezenterką
  • Czy gwiazda ma kontakt z mężem

Bogumiła Wander trafiła do zamkniętego ośrodka, a tam nie można jej odwiedzać z powodu pandemii. Mąż prezenterki, pan Krzysztof, regularnie dostaje informacje o jej stanie zdrowia, jednak sam nie może się z nią zobaczyć.

Bogumiła Wander jest poważnie chora

Bogumiła Wander pożegnała się z widzami w 2003 roku. Od dwóch lat spikerka Telewizji Polskiej zmaga się z poważną chorobą. Ostatnio jest stan pogorszył się na tyle, że musiała trafić do zamkniętego ośrodka pod Warszawą.

Tam przebywa zupełnie sama, z dala od rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa zawieszono możliwość odwiedzin. Nawet ukochany mąż prezenterki nie może jej zobaczyć. Krzysztof Baranowski z pewnością bardzo tęskni za swoją żoną i cały czas dowiaduje się, jak ona się czuje.

Rozmawiam z dyrektorem ośrodka i jestem na bieżąco informowany o stanie zdrowia Bogusi. Dostaję regularnie też jej zdjęcia. U żony wszystko w porządku  powiedział, jak przekazuje nam Super Express.

Pan Krzysztof nie mógł zatem poinformować ukochanej o śmierci jej brata Włodzimierza, który od wielu lat mieszkał w Chicago. Ceniony muzyk i saksofonista zmarł 29 listopada, o czym poinformowała jego córka. Miał 81 lat.

— Dzisiaj [29 listopada przyp. red.] nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko-Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband napisała w specjalnym oświadczeniu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kim był Włodzimierz Wander?

Włodzimierz Wander był polskim saksofonistą, kompozytorem i wokalistą oraz jednym z popularniejszych prekursorów muzyki rock and rollowej w naszym kraju. Był bratem spikerki Bogumiły Wander.

Urodził się w 1939 roku w Łodzi. Już od dziecka miał styczność z muzyką, uczył się bowiem gry na skrzypcach i fortepianie. Jednak Średnią Szkołę Muzyczną ukończył w klasie klarnetu.

1965 roku założył, razem z innymi kolegami-muzykami, formację Polanie. Udało im się dokonać nagrań płytowych oraz radiowych i ruszyli w trasę koncertową. Jednak grupa nie przetrwała próby czasu i rozwiązała się trzy lata od założenia.

W styczniu 1977 roku muzyk ostatecznie wyjechał z Polski i zamieszkał w Chicago. Tam też zmarł 29 listopada 2020 roku. Jak informuje Super Express uroczystości pogrzebowe Włodzimierza Wandera odbędą się w Schiller Park. Niestety, w ostatniej drodze nie będzie mogła towarzyszyć mu ukochana siostra Bogumiła, która, według portalu, nawet nie wie o śmierci brata.

Zobacz zdjęcia:

Bogumiła Wander
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER EA

Bogumiła Wander jest poważnie chora i przebywa w specjalistycznym, zamkniętym ośrodku.

bogumiła wander
TRICOLORS/East News

Prezenterka nie ma pojęcia, że kilka dni temu odszedł od niej jej brat.

Bogumiła Wander
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS

Jej mąż na bieżąco dostaje informacje na temat stanu zdrowia swojej żony.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: se.pl, wikipedia.org

 

Poprzedni artykułFilip Bobek poinformował o wielkiej tragedii. Aktor prosi o pomoc, ciężko powstrzymać łzy
Następny artykułUważasz, że dodatkowa niedziela handlowa jest potrzebna? Dokument czeka już tylko na podpis prezydenta
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl