Bogumiła Wander miała wystąpić w najgłośniejszym filmie PRL! Spikerka miała szansę na naprawdę ciekawą rolę, mógł to być jednak ogromny skandal. Dlaczego odrzuciła tak kuszącą propozycję?

Legenda TVP swego czasu otrzymywała naprawdę ciekawe propozycje, które mogły kompletnie zmienić bieg jej kariery! Bogumiła Wander postanowiła jednak konsekwentnie trzymać się pracy w telewizji, co, jak widać po latach, wyszło jej na dobre. Miała jednak szansę zagrać w jednym z najgłośniejszych filmów PRL-u! Dlaczego się nie zgodziła?

Bogumiła Wander miała zagrać w filmie?

Zjawiskowo piękna prezenterka TVP skupiała na sobie wszystkie spojrzenia. W wywiadzie z Plejadą Bogumiła Wander wyznała, że w przeszłości otrzymywała różne ciekawe oferty pracy. Zaproponowano jej między innymi rolę w jednym z najbardziej skandalicznych filmów lat 70! 

– Parę dni po Wielkanocy zadzwonił do mnie ktoś od reżysera Waleriana Borowczyka. Podobno zauważył mnie w telewizji, właśnie w tej połyskującej bluzce, i się mną zachwycił. Zaproponowano mi główną rolę w Dziejach grzechu. Film miał być kręcony na Lazurowym Wybrzeżu. W tamtych czasach to było coś! – opowiada Wander w wywiadzie z Plejadą.

Ku zdumieniu wszystkich spikerka odrzuciła jednak propozycję reżysera! Dlaczego? 

Bogumiła Wander: skandal mógłby przekreślić jej karierę

Bogumiła Wander nie chciała pochopnie decydować się na rolę. Od przyjaciela dowiedziała się, że w ekranizacji powieści Żeromskiego z pewnością pojawią rozbierane sceny. Taki skandal mógłby na stałe przekreślić jej karierę spikerki TVP, a wróżono jej naprawdę wielkie sukcesy w tej dziedzinie. W dodatku prezenterka dowiedziała się, że za rolę niewiele płacono, wolała więc nie ryzykować pracy w telewizji. 

Czy Bogumiła Wander żałuje swojej decyzji? Spikerka zaprzecza — twierdzi, że nigdy nie marzyła o zostaniu artystką. Wystarczyła jej udana kariera w telewizji. Jak się okazało podjęła właściwą decyzję – aktorka, która zagrała główną postać w Dziejach grzechu tą rolą przekreśliła swoją karierę na zawsze i wyjechała z Polski. Dobrze, że spikerka nie przyjęła roli — gdyby tak się stało, być może dziś nie byłaby legendą telewizji!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

instagram.com/eight_women_blog

Bogumiła Wander od zawsze zachwycała nieprzeciętną urodą.