Bogumiła Wander przez lata była jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Legendarna spikerka miała wierną rzeszę fanów i wzbudzała zachwyt na szeroką skalę. Urody, inteligencji i klasy mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta. Decyzja o rozstaniu z telewizją nie była łatwa: to mnie upokorzyło i bardzo ubodło, wyznała Wander w rozmowie z Faktem. Czy gwiazda odeszła z TVP przez trwający konflikt?

Dziennikarka ponad 30 lat rozświetlała korytarze Telewizji Polskiej swoim blaskiem. Ikona polskiej telewizji skupiała na sobie spojrzenia wszystkich. Ujmowała profesjonalizmem, kulturą osobistą i niebanalną urodą. Prowadziła największe festiwale, zajmowała się produkcją, a także sprawdzała się jako spikerka. Po wielu latach pracy Bogumiła Wander pożegnała się z telewizją i zaskoczyła tym wiele osób. Co takiego się wydarzyło?

Ikona polskiej telewizji

Bogumiła Wander przez ponad trzy dekady gościła na szklanym ekranie. Nie było osoby, która nie kojarzyłaby tej legendarnej spikerki. Odejście z Telewizji Polskiej wzbudziło niemałą sensację. Najpierw zrezygnowała z prowadzenia programów i przestała mieć kontrakt z publicznością. Zajmowała się wówczas produkcją telewizyjną. Po kilku latach usunęła się w cień i całkiem zrezygnowała z pracy. Co skłoniło ją do tak odważnej decyzji? Dziennikarka opowiedziała o tym w rozmowie z Faktem.

– Nie był to nawet konflikt. Dostałam odmowę na zrobienie materiału z Operacji Żagiel – zlotu żaglowców połączonych z regatami. To jest niezwykła i prestiżowa impreza z głowami państw i rodzinami królewskimi na trybunach. Złożyłam w publicystyce scenariusz tego reportażu i ówczesny dyrektor Dwójki odmówił, tłumacząc się brakiem funduszy. A ja popłynęłam z mężem w ten rejs. Trzy noce nie spałam, wychodziłam o 3 w nocy z kajuty na pokład i myślałam o tej sprawie, bo mnie to upokorzyło i bardzo ubodło – wyznała Bogumiła Wander w rozmowie z dziennikiem Fakt.pl

Bogumiła Wander opowiedziała odejściu z Telewizji Polskiej

Gwiazda TVP wyznała, że decyzję o odejściu z pracy podjęła spontanicznie, w środku nocy. Chociaż jej mąż, Krzysztof Baranowski sugerował, by przemyślała tę decyzję na spokojnie, dziennikarka po powrocie z rejsu napisała wymówienie:

– Ale wiedziałam, że po 30 latach pracy, oddania tej firmie serca, duszy i zdrowia chcę odejść z honorem. Gdyby oni mi podziękowali, to miałabym niesmak do końca życia – dodała gwiazda. 

Dziennikarka chciała odejść z pracy w mediach na własnych warunkach, dlatego podjęła taką, a nie inną decyzję. Mimo drobnego nieporozumienia, Bogumiła Wander z czułością wspomina pracę w Telewizji Polskiej. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Barbara Kurdej-Szatan ma zakaz korzystania z telefonu po alkoholu? Gwiazda TVP skomentowała!
  2. Siostra Kory spędziła z nią 5 lat w domu dziecka. Anna Kubczak opowiedziała o wokalistce
  3. Uczestnik Tańca z Gwiazdami doznał ciężkiej kontuzji. Sprawa jest poważna

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bogumiła wander
instagram.com/eight_women_blog

Kariera dziennikarki jest godna pozazdroszczenia.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułSyn Moniki Zamachowskiej kończy 18 lat! Jest bardzo podobny do mamy
Następny artykułZabawki dla kota! 9 zabawek, które zabiją kocią nudę