Znacie go z polskiego mema „impreza informatyków”. To stare zdjęcie przez lata podbijało internet. Okazuje się, że na zdjęciu znajduje się Tomek Czajka. Polak pomagał Elonowi Muskowi przy wystrzeleniu rakiety Falcon Heavy, która zabrała na orbitę produkowany przez Muska samochód.

Zdjęcie „impreza informatyków” to już legenda internetu. Zostało zrobione w w 1997 roku na ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej. Drugi chłopiec od lewej na fotografii, to Tomek Czajka. Pozostali to również znani w Polsce matematycy.

ZOBACZ TEŻ: Odkryto lek na skutki pijaństwa. Teraz można ruszyć w weekend!

Ekspresowa kariera

Tomek Czajka pochodzi ze Stalowej Woli. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Pracował dla Google, a od 2016 roku w firmie miliardera Elona Muska SpaceX, którego marzeniem jest kolonizacja Marsa. Jednym z kroków do tego celu było wystrzelenie w tym tygodniu rakiety Falcon Heavy razem z czerwonym kabrioletem Tesla Roadster, który również jest produkowany przez Muska. Czajka zajmował się tworzeniem oprogramowania użytego podczas lotu rakiety.

Tak, teraz jestem w kosmicznej podróży służbowej. To wspaniałe, że mogę nad tym pracować. Przed nami wiele lotów – napisał na swoim Facebooku Tomek, odpowiadając na pytanie internatu o zmianę pracy.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155498940261559&set=a.10155498941001559.1073741831.557686558&type=3&theater

ZOBACZ TEŻ: Chcesz być fit? Na śniadanie jedz pizzę zamiast płatków

Zarobki mężczyzny z legendarnego polskiego mema

Jak podaje portal finanse.pl, Tomek zarabiał w Google 200 tysięcy dolarów rocznie. Nie trudno się domyślić, że jego zarobki w SpaceX są o wiele wyższe. Wcześniej wszyscy żartowali sobie z jego zdjęcia z młodości. Jak to mówią „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”.

Źródło: naszemiasto.pl

Zobacz memy „impreza informatyków”: