Connect with us

Lifestyle

Bohater polskiego mema pomógł wystrzelić kabriolet w kosmos

Opublikowane

-

bohater polskiego mema impreza informatyków
WSTECZ1 z 7
Użyj ← → (przycisków), by przeglądać

Znacie go z polskiego mema „impreza informatyków”. To stare zdjęcie przez lata podbijało internet. Okazuje się, że na zdjęciu znajduje się Tomek Czajka. Polak pomagał Elonowi Muskowi przy wystrzeleniu rakiety Falcon Heavy, która zabrała na orbitę produkowany przez Muska samochód.

Zdjęcie „impreza informatyków” to już legenda internetu. Zostało zrobione w w 1997 roku na ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej. Drugi chłopiec od lewej na fotografii, to Tomek Czajka. Pozostali to również znani w Polsce matematycy.

ZOBACZ TEŻ: Odkryto lek na skutki pijaństwa. Teraz można ruszyć w weekend!

Ekspresowa kariera

Tomek Czajka pochodzi ze Stalowej Woli. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Pracował dla Google, a od 2016 roku w firmie miliardera Elona Muska SpaceX, którego marzeniem jest kolonizacja Marsa. Jednym z kroków do tego celu było wystrzelenie w tym tygodniu rakiety Falcon Heavy razem z czerwonym kabrioletem Tesla Roadster, który również jest produkowany przez Muska. Czajka zajmował się tworzeniem oprogramowania użytego podczas lotu rakiety.

Tak, teraz jestem w kosmicznej podróży służbowej. To wspaniałe, że mogę nad tym pracować. Przed nami wiele lotów – napisał na swoim Facebooku Tomek, odpowiadając na pytanie internatu o zmianę pracy.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155498940261559&set=a.10155498941001559.1073741831.557686558&type=3&theater

ZOBACZ TEŻ: Chcesz być fit? Na śniadanie jedz pizzę zamiast płatków

Zarobki mężczyzny z legendarnego polskiego mema

Jak podaje portal finanse.pl, Tomek zarabiał w Google 200 tysięcy dolarów rocznie. Nie trudno się domyślić, że jego zarobki w SpaceX są o wiele wyższe. Wcześniej wszyscy żartowali sobie z jego zdjęcia z młodości. Jak to mówią „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”.

Źródło: naszemiasto.pl

Zobacz memy „impreza informatyków”:

WSTECZ1 z 7
Użyj ← → (przycisków), by przeglądać

komentarze

Reklama

Lifestyle

Duże zmiany w Tinderze! Będą ograniczenia dla mężczyzn

Opublikowane

-

duże zmiany w Tinderze

Szykują się duże zmiany w Tinderze. W najnowszej aktualizacji tylko kobiety będą mogły rozpoczynać rozmowy. To chyba nie spodoba się mężczyznom. (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie

Lifestyle

Szukasz pracy? Muzeum Polskiej Wódki rekrutuje

Opublikowane

-

Ta praca może być marzeniem dla wszystkich miłośników mocniejszych trunków. Muzeum Polskiej Wódki, które otwarte zostanie już w czerwcu w Warszawie, szuka pracowników. Oferta jest bardzo atrakcyjna.  (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie

Lifestyle

Organizm tego Polaka sam wytwarza alkohol

Opublikowane

-

organizm tego Polaka sam wytwarza alkohol

Choć może się to wydawać śmieszne, to dolegliwość tego Polaka jest naprawdę poważna. (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie
Reklama

Grzejące tematy