Bolek i Lolek to jedna z wielu Polskich bajek, którą ludzie wspominają z uśmiechem na twarzy. Przygody popularnych bohaterów były podziwiane przez ogromną rzeszę fanów. Ludzie uwielbiali pomysły dwóch chłopców, którzy od samego początku zachwycali wszystkich swoimi pomysłami. Dzisiejsze bajki mają już całkowicie inny klimat. Jak wspominacie Bolka i Lolka?

Bolek i Lolek jest jedną z najchętniej wspominanych bajek przez Polaków. Jej bohaterami są dwaj niezwykle pomysłowi chłopcy, którzy dzięki swoim ideom rozbawiali publiczność przez wiele lat i robią to do dziś. Dzisiejsze bajki mają całkowicie inny klimat niż omawiana. Jakie wspomnienia wiążesz z Bolkiem i Lolkiem?

Bolek i Lolek – wspomnienie

To, że bajka Bolek i Lolek jest klasyką, nie da się podważyć. Bajka, która przez wiele lat leciała w ramach popularnej wieczorynki w Telewizji Polskiej, do dzisiaj jest wspominana, jako jedna z najsympatyczniejszych i edukujących. Jej pierwsze odcinki powstały we wczesnych latach 60. XX wieku. Twórcą bajki i człowiekiem odpowiedzialnym za jej scenariusz jest Władysław Nehrebecki. 

Bajka powstała w wielu seriach, a także w filmach pełnometrażowych. Najdłuższa z nich trwała aż osiem lat i liczy 63 odcinki. Jej emisja miała miejsce w latach 1972-1980. Dodatkowo z udziałem charyzmatycznych bohaterów powstało mnóstwo filmów edukacyjnych. Jakie zdanie macie na temat popularnej bajki Bolek i Lolek?

Ciekawostki o bajce

Mało kto wie, ale losy Bolka i Lolka można podziwiać do dziś. Odcinki popularnej bajki regularnie emitowane są przez stację telewizyjną TV Puls. Zazwyczaj są to dwa odcinki, o godzinach 6:50 oraz 7:00. Poza tym, że bajka została nakręcona w serialach i filmach pełnometrażowych powstało także kilka serii książek z ich udziałem, tj. Biblioteka przygód Bolka i Lolka w 10 tomikach, Ćwicz razem z nami w 3 tomikach, Opowiedz sam w 2 tomikach oraz Baśnie Bolka i Lolka.

W okresie świetności bajki, do studia, w którym kręcono odcinki przychodziło po 15 000 listów od dzieci w ciągu miesiąca. Mało kto wie, ale pełne imiona Bohaterów to Bolesław i nie Leopold, a… Karol. Czy wasze wspomnienia z Bolkiem i Lolkiem są pozytywne?

Poprzedni artykułPilne: Nie żyje 25-letni muzyk. Zmarł podczas rutynowego zabiegu, rodzina jest zdruzgotana
Następny artykułCo się stało z Michałową z ”Rancza”? Marta Lipińska nagle zniknęła z telewizji, teraz wszystko jest jasne
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.