Bon turystyczny do wykorzystania w sklepie mięsnym lub budowlanym? W sobotę 1 sierpnia w życie wszedł nowy program rządowy dla rodzin, jednak jak się okazuje, na liście miejsc, w których można wykorzystać oferowaną przez państwo formę wsparcia, figurowały dość nietypowe propozycje. Wszystko przez haczyki, z których nie każdy zdaje sobie sprawę.

Sklep mięsny lub budowlany na liście firm, w których można zrealizować bon turystyczny? Jak najbardziej. Tych nietypowych pozycji doszukała się czytelniczka portalu Money.pl, która chciała dobrać kolonie dla swojego dziecka. Okazuje się, że w rejestrze widniały nie tylko hotele i organizatorzy wyjazdów.

Ruszył bon turystyczny 

Bon turystyczny, czyli rządowy program wsparcia dla rodzin z dziećmi, który jest dopłatą do wypoczynku, można było aktywować już od północy 1 sierpnia. Niektórzy jednak mogli być w szoku, kiedy zobaczyli, co znajduje się na liście podmiotów, w których można go zrealizować. 

Z ciekawości sprawdziłam, gdzie można wykorzystać bon turystyczny w Poznaniu. Chciałam dobrać dla syna jeszcze jakieś półkolonie w sierpniu – napisała do Money.pl czytelniczka portalu. 

– Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mogę je wykorzystać w firmach takich jak: „Sklep mięsny Iwona Kaliszewska O.W. Sosna Podróże na Emeryturze”, „Handel Usługi Jacek Filipiak Estetiq”, „Butrans – Poznań Materiały budowlane sp. z o.o.” albo „Bro-Ecobronisław Kulesza”, czyli usługi konsultingowe – wyliczyła w wiadomości kobieta. O co chodzi?

 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
 2. Uwaga: zmiany w kodeksie pracy. Jest potwierdzenie rządu, czeka nas prawdziwa rewolucja
 3. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało

Bon turystyczny wykorzystamy w sklepie mięsnym?

W sklepie mięsnym nie wykorzystamy bonu turystycznego, to oczywiste. Ani też w budowlanym. A więc o co chodzi? Choć czytelniczka Money.pl, miała wątpliwość co do weryfikacji firm przed wpisaniem na listę, rzecz tkwi zupełnie w czymś innym.

Jak się okazuje, firmy prowadzą kilka działalności, a więc poza sklepem i sprzedażą materiałów, mogą prowadzić również usługi turystyczne. Choć sytuacja wydaje się dość zabawna, jak zauważył Money.pl, ujawniła ona wiele mankamentów listy, a przede wszystkim taki jak ten, że jest ona nieczytelna dla osób zainteresowanych skorzystaniem z bonu turystycznego

ZOBACZ ZDJĘCIE:

bon turystyczny
Fot. pixabay.com/ddimitrova

Pierwsi Polacy już wykorzystali bon turystyczny. Tymczasem na liście podmiotów, gdzie możemy go wykorzystać, pojawiły się nietypowe pozycje.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Łukasz Szumowski ostrzegł wszystkich. Od dzisiaj w Lidlu, Biedronce i innych sklepach można natknąć się na służby w pilnym działaniu
 2. Kłopoty z turystami z Niemiec w Kołobrzegu. Miasto nie wie, co robić
 3. Masz w domu pocztówki z czasów PRL? Możesz dostać za nie majątek
 4. Reprezentantka Polski zachorowała na raka, nie jest w stanie sama się poruszać. Błaga o pomoc, jest naprawdę źle
 5. Do sieci trafiło zdjęcie Kasi Cerekwickiej. Wygląda 20 lat starzej, siwe włosy, zmarszczki, co się stało?
 6. Tragiczne doniesienia. Nie żyje polski polityk
 7. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
 8. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: money.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 
 

 

Poprzedni artykułSchowała się pod łóżkiem, żeby sprawdzić wierność faceta. Przeżyła wstrząs i szybko pożałowała
Następny artykułDuch chodził po mieszkaniu. Ukryta kamera wszystko nagrała, porażające nagranie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.