Borys Szyc został pokazany w filmie Sylwestra Latkowskiego, a dodatkowo wspomniany w dyskusji, która odbyła się tuż po emisji dokumentu. Na odpowiedź ze strony aktora Latkowski nie musiał czekać. Wiadomo, że gwiazdor wystosował pozew sądowy. Latkowski jednak kontynuuje atak i sugeruje, by aktor opublikował korespondencję z kimś, z kim pływał na łódce, a była to osoba zamieszana w tragiczne wydarzenia Zatoki Sztuki.

Mimo wystosowanego przez aktora pozwu sądowego, Latkowski nie zakończył tematu. Wystosował do Borysa Szyca prośbę o publikację korespondencji. Miałby być to dowód na powiązanie aktora z wydarzeniami Zatoki Sztuki. Rzecz w tym, że jak twierdzą gwiazdy, w tym Borys, brak twardych dowodów.

Borys Szyc znów zaatakowany przez Latkowskiego

Sylwester Latkowski w swoim dokumencie o Zatoce Sztuki i mrocznych wydarzeniach, jakie miały tam miejsce, wspomina wiele nazwisk polskich artystów i osób publicznych. Reżyser nie musiał długo czekać na szereg oświadczeń, które były odpowiedzią gwiazd.

Wśród nich znalazło się oświadczenie Szyca, którego finałem było zapewnienie, iż Latkowski zostanie przez niego pozwany do sądu. Mimo takich gróźb Latkowski kontynuował atak. Reżyser w rozmowie w programie Onet Opinie poprosił aktora:

– To nie chodzi o to, że było się tam raz. Chodzi o to, że pływało się łódką z pedofilem. Jeśli zależy ci na dobru dzieci, to opowiedz, co widziałeś, weź swój telefon. Chciałbym, żeby Szyc ujawnił prywatną korespondencję z tamtego czasu, z rozmów z Marcinem Turczyńskim, jak wyglądała rozmowa na łódce. Aby zechciał pokazać, jak rozmawiał też z “Krystkiem”, jakie zdjęcia sobie pokazywali i wymieniali.

  1. Nie żyje 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w przedszkolu, opiekunka oskarżona o zabójstwo
  2. Wprowadzono nowe mandaty. Fatalne wieści dla kierowców, 3/4 z nich może teraz dostać karę
  3. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci trafiły na kwarantannę, placówkę zamknięto

Sylwester Latkowski jest pewien swojej oceny

Latkowski odniósł się do opublikowanej przez Szyca ich wspólnej korespondencji, jak twierdzi reżyser, to zupełnie normalne, że chcąc się czegoś dowiedzieć, używa się nacisku, w programie Onet Opinie powiedział:

-Jeśli dziwi kogoś, że próbuję się zaprzyjaźnić, żeby otrzymać informację, to odpowiadam: to normalne w pracy dziennikarza śledczego. Nie bez powodu Szyc jest pokazany w filmie.

Tymczasem aktor z powodu pojawienia się w filmie i dyskursu, jaki powstał wokół dokumentu, przeżywa trudne chwile. Ofiarami oskarżeń, stała się bowiem jego rodzina, co opisujemy w osobnym artykule.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

borys szyc
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 22.01.2019. Briefing z udzialem tworcow „Zimnej wojny” w kinie Kultura, w zwiazku z ogloszeniem nominacji do tegorocznych Oscarow. N/z: Borys Szyc.

Aktor opublikował całą swoją korespondencję z Sylwestrem Latkowskim.

borys szyc
fot.facebook.com/sylwester latkowski

Sylwester Latkowski wiedział, że jego dokument wzbudzi kontrowersje.

borys szyc
fot. Instagram.com/borys.szyc

Udostępnione przez aktora wiadomości zdecydowanie nie świadczą na stronę Latkowskiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  2. Trafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodne
  3. Nastolatek i jego kolega znęcali się nad niepełnosprawnymi. „Kazali wykopać grób”
  4. Anna Lewandowska pokazała brzuch 17 dni po porodzie. Nie da się uwierzyć, jak wygląda
  5. Biedronka wyśle kwiaty twojej mamie. Banalnie proste, można zamówić już dziś
  6. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

źródło: plotek.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl