Boże Narodzenie i Sylwester to niewątpliwie wyczekiwany moment w życiu większości z nas. Magiczny okres świąt i noworoczne postanowienia są momentami, na które czeka się cały rok. Wszystko wskazuje jednak na to, że w 2020 roku przeżyjemy święta i Nowy Rok w nowej rzeczywistości. Główny analityk ExMetrix, Ryszard Łukoś w rozmowie z Wirtualną Polską nie pozostawił wątpliwości, danych nie da się oszukać. Czy Boże Narodzenie i Sylwestra spędzimy w domach? Wiele na to wskazuje. 

Koronawirus nie ustępuje, a Boże Narodzenie i Sylwester nadchodzą. Wielu ludzi zastanawia się, czy w takim wypadku ludzie będą mogli je spędzać tak jak dotychczas. Analitycy nie mają dobrych informacji. Statystyki mówią same za siebie.

Boże Narodzenie i Sylwester. Czego możemy się spodziewać?

W rozmowie z portalem wiadomosci.wp.pl Ryszard Łukoś, główny analityk ExMetrix, firmy monitorującej dane o epidemii w Polsce opowiedział o sytuacji, jaka obecnie jest w naszym kraju:

– Obecny wzrost zakażeń to początek nowej fali zachorowań. W porównaniu do poprzednich miesięcy, mamy pięciokrotny wzrost dobowych wyników. Martwimy się, czy służba zdrowia wytrzyma napór pacjentów z COVID-19. Nie chodzi o liczbę respiratorów czy miejsca w szpitalach, ale o liczbę personelu potrzebnego do zajęcia się ciężej chorymi. Tu widzę największe ryzyko – mówi Ryszard Łukoś.

Wiele wskazuje na to, że wszystko odbije się na tegorocznych Świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze. Jak podkreśla na łamach Wirtualnej Polski długoterminowe prognozy pandemii koronawirusa mogą przełożyć się na nadchodzące święta:

– W tych dniach mobilność ludzi i częstotliwość spotkań jest największa. Nieuchronnie czekają nas kolejne wzrosty.  W diecezji katowickiej odwołano już tradycyjne odwiedziny księży podczas kolędy. To słuszny krok. Każdy z nas powinien rozważyć ryzyko spotkań z najbliższymi podczas świąt Bożego Narodzenia – powiedział Ryszard Łukoś.

  1. „Godzina policyjna” w restauracjach i barach, spotkania ograniczone do 10 osób. Ogromne zmiany Berlinie
  2. Uwaga, oszuści rozpoczęli „masowe” działania. Atakują na wielu płaszczyznach, warto się przygotować, ostrzega PKO BP
  3. Piotr: ”Uważam, że każdy facet powinien mieć kochankę. Gdy żona nam się nudzi, możemy się zabawić i dalej udawać dobrego męża”

Koronawirus w Polsce. Prognozy ExMetrix

Firma ExMetrix zajmuje się prognozami pandemii koronawirusa w naszym kraju. Jak donosi portal wiadomosci.wp.pl szacunki firmy wynoszą, że do końca roku w Polsce może być zakażonych nawet 50 tysięcy osób.

Ryszard Łukoś dodał, że największe miasta w Polsce mogą być objęte żółtymi strefami obostrzeń:

– Duże miasta, w szczególności Warszawa, prawdopodobnie zostaną zakwalifikowane do żółtych stref obostrzeń. Fala nowych zakażeń wymusi reakcję rządu i powrót do rygorów związanych z powszechnym noszeniem maseczek oraz stosowaniem surowych kar za nieprzestrzeganie obostrzeń – podaje główny analityk ExMetrix.

Zatem warto nastawić się, że tegoroczne Boże Narodzenie i Sylwester mogą być nieco inne niż dotychczas.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny
  2. Kolejny skandal w Watykanie. Afera goni aferę. Na placu tłumy turystów, a za murami rozpusta
  3. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę? Stanowcza odpowiedź ministra, dotyczy całej Polski
  4. Dagmara Kaźmierska jest już po ślubie? Pokazała zdjęcie z mężczyzną. ”Obrączka na palcu jest”
  5. Pilne: Wielkie zmiany w całej Polsce. „Trzeci poziom” w szpitalach jest kwestią dni
  6. Zamiast z cukrem, przez 2 lata pił kawę z solą. Dodawał do niej jeszcze 1 kontrowersyjny składnik, efekty porażają

Źródło: wiadomosci.wp.pl, tulodz.pl

Poprzedni artykułPonowne zamknięcie granic? MSWiA odpowiedziało, na tą wiadomość czekali Polacy
Następny artykułTak przykrego finału nikt się nie spodziewał. Synowa Martyniuków upokorzona
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl