Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Co roku, ten wyjątkowy, świąteczny czas, staramy się spędzić w gronie najbliższych. Niestety, w tym roku, z powodu panującej w Polsce epidemii koronawirusa, sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Portal Wprost.pl, opublikował pierwsze wytyczne ekspertów. 

Boże Narodzenie to szczególny czas. Jak jednak w obliczu panującej sytuacji będą wyglądały tegoroczne święta, do których zostało zaledwie 70 dni? Czy spędzimy je w odosobnieniu, tak jak miało to miejsce w przypadku Wielkanocy? Są pierwsze wytyczne ekspertów. 

Koronawirus w Polsce. Boże Narodzenie 2020

Jak przekazał Wprost.pl, eksperci z CDC, amerykańskiej agencji rządowej Centra Kontroli i Prewencji Chorób, ogłosili już zalecenia dotyczące spędzania Bożego Narodzenia w czasie pandemii koronawirusa. Wygląda na to, że musimy przygotować się na ogromne zmiany. 

Po pierwsze eksperci alarmują, że w pomieszczeniach wirus rozprzestrzenia się szybciej, dlatego w trosce o bezpieczeństwo nasze i bliskich, zaleca się wykonywanie wszelkich aktywności na zewnątrz. Dodatkowo, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, doradzają unikanie podróży do miejsc, w których występuje szczególnie dużo przypadków zakażeń oraz śledzenie najnowszych informacji. 

  1. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne
  2. Fani „M jak Miłość” zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości
  3. Nowe zasady w L4. Nadchodzi wielka rewolucja w zwolnieniach lekarskich, Polacy będą wniebowzięci

Czy Boże Narodzenie spędzimy bez rodziny?

Bożego Narodzenia nikt nie chce spędzać bez rodziny, ale pamiętajmy, że zawsze możemy się spotkać poprzez Skype’a czy Zooma, zapewniając tym samym bezpieczeństwo, nie tylko sobie, ale przede wszystkim naszym bliskim. Dodatkowo eksperci informują, że jeżeli zdecydujemy się na świętowanie przy wspólnym stole, warto skrócić czas naszej fiesty, a także  ograniczyć liczbę osób do 10

Oczywiście eksperci doradzają noszenie maseczki i utrzymanie dystansu minimum 2,5 metra pomiędzy gośćmi, oraz przeprowadzenie wywiadu dotyczącego stanu zdrowia z poszczególnymi osobami. Pamiętajmy, że przy świątecznym stole wciąż obowiązują nas zasady higieny. Myjmy ręce i dezynfekujmy często używane powierzchnie. Pamiętajmy, że jeżeli zadbamy o siebie i bliskich w to Boże Narodzenie, kolejne będziemy mogli spędzić w jeszcze milszej atmosferze.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

boże narodzenie
fot.pexels.com/picjumbo.com

Jak spędzimy tegoroczne Boże Narodzenie? Jedno jest pewne, w obliczu panującej w Polsce sytuacji, święta będą wyglądały zupełnie inaczej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Suczka miała zostać uśpiona. Nagrano przestraszoną psinę, nagle dzieje się niemożliwe
  2. WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów
  3. Rzeczy z pokoju ich córki zaczęły nagle znikać. Zainstalowali kamerę, na widok scen z wideo przeżyli wstrząs
  4. Już od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Dominika Gwit rozpaliła internet do czerwoności. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z sypialni, co za ciało
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

źródło: zdrowie.wprost.pl

 

Poprzedni artykułGwiazda „Tańca z Gwiazdami” ma koronawirusa. Prawda właśnie wyszła na jaw
Następny artykułApel Ministerstwa. Już dziś zaczynają ostrzegać Polaków, mogą czekać nas olbrzymie trudności
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.