Boże Narodzenie w tym roku z powodu pandemii koronawirusa może wyglądać zupełnie inaczej. Jak się okazuje, w sprawie tego wyjątkowego święta zabrał głos sam Święty Mikołaj. Jak przekazał portal wiadomosci.dziennik.pl, powołując się na PAP, jest oficjalne oświadczenie. Wiadomo, czy biuro Świętego Mikołaja odwoła w tym roku Boże Narodzenie.

Święty Mikołaj to wcale nie bajka dla dzieci, jak wielu z nas wie, on istnieje naprawdę, a swoje biuro, gdzie na co dzień pomagają mu skrzaty, znajduje się w Rovaniemi w Finladnii. Jak wiadomo, Boże Narodzenie to szczególny czas nie tylko dla uwielbianego dziadka, który przeciska się przez kominy, ale i wszystkich nas. Wiadomo, czy biuro Świętego Mikołaja, w związku z panującą na świecie pandemią, zdecyduje się odwołać tegoroczne święta.

Biuro Świętego Mikołaja

Sytuacja, która obecnie panuje na świecie, wzbudza zapytania dotyczące wielu kwestii. Jak się okazuje, z rozterkami musi mierzyć się również sam Święty Mikołaj, który szykuje się do świąt, które nadejdą już za zaledwie 64 dni. Właśnie wydano oficjalne oświadczenie w sprawie. Czy Boże Narodzenie zostanie odwołane przez biuro Świętego Mikołaja?

Boże Narodzenie nie zostanie odwołane przez biuro Świętego Mikołaja. Jak zapewniło biuro w oficjalnym komunikacie, przygotowania do niego idą wręcz świetnie, a zarówno Święty Mikołaj jak i jego dzielne, pomocne skrzaty, podczas pracy noszą maseczki. 

– Jedną z najwspanialszych rzeczy wiążących się ze świętami, która tak jak wszystko inne została ograniczona przez pandemię, jest wspólne spędzanie czasu – przyznał Święty Mikołaj jak przekazuje portal, powołując się na PAP– Zdecydowanie warto być grzecznym i w tym roku, a szczególnie dobry sposób okazania grzeczności to podtrzymanie w bezpieczny sposób kontaktu z przyjaciółmi czy bliskimi – dodał w oficjalnym oświadczeniu.

Boże Narodzenie 2020

Boże Narodzenie jest bliżej niż dalej, i choć wielu z nas mogłoby nie zdawać sobie z tego sprawy, do tych wyjątkowych, pełnych prezentów i pachnących choinką oraz piernikami świąt, zostało już tylko 64 dni. Jak się okazuje, najmłodsi bez najmniejszego zawahania mogą śmiało słać listy do swojego ulubionego Świętego Mikołaja.

Niech czas oczekiwania na święta będzie szczególnie dobry – życzy Święty Mikołaj, u którego w wiosce przygotowania do świąt idą pełną parą. Jak się okazuje, nasz ulubieniec, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, wciąż przyjmuje gości, a miejsce, które zamieszkuje, nadal będzie otwarte dla zwiedzających. 

– W Rovaniemi każdego roku „święta są świętami” – cytuje Sanne Karkkainen kierującą biurem Visit Rovaniemi dla PAP portal wiadomosci.dziennik.pl. – Rovaniemi wciąż jednak czeka na międzynarodowe grupy turystów, ale to, ilu ich przybędzie w tym sezonie, trudno przewidzieć – dodała.

Jak się okazuje, w wiosce Świętego Mikołaja już leży śnieg, a świąteczny sezon zacznie się zgodnie z tradycją wraz z początkiem listopada. Kultywowany od ponad 50 lat zwyczaj w tym roku wyglądać będzie zupełnie inaczej. Wyjątkową uroczystość w Rovaniemi w 2020 roku przeniesie się do wirtualnego świata, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł ją śledzić, niezależnie od tego gdzie będziemy się znajdować.

Wszyscy ci, którzy martwili się o Świętego Mikołaja, mogą być spokojni. Zarówno on jak i Pani Mikołajowa są cali i zdrowi i ani myślą, by odwołać tegoroczne Boże Narodzenie. Co jednak przyniosą nam święta w Polsce? Sytuacja w kraju wciąż jest bardzo dynamiczna, a w najbliższych dniach rząd ma poinformować o nowych obostrzeniach, i choć do świąt zostało już wcale nie tak dużo dni, niewykluczone, że do tego czasu jeszcze wszystko może się zmienić. 

Wszyscy jednak mają nadzieję, że Boże Narodzenie spędzą w otoczeniu bliskich, łamiąc się opłatkiem w rodzinnej, ciepłej atmosferze, w świecie realnym, nie za pomocą kamerek internetowych i komunikatorów tak, jak miało to miejsce podczas Świąt Wielkanocnych.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.