Boże Narodzenie powinno być czasem radosnym, spędzony z najbliższymi osobami, które darzymy największą miłością. Usiąść przy wigilijnym stole z kochanką męża — niewiele osób byłoby w stanie się na to zgodzić, ale Marzena nie miała wyjścia. Zbieg niefortunnych wydarzeń zmusił ja do tego, by spędzić święta z tą dwójką.

Nigdy nie spodziewała się sama po sobie, że pójdzie na taki układ, ale życie potoczyło się w taką stronę, że nie miała innego wyboru. Szczerze mówiąc, kobieta jest rozdarta przed tym dniem. Z jednej strony, chciałaby, żeby jej córka miała szansę na normalne Boże Narodzenie. Jednak czy z tą kobietą przy stole będzie to możliwe?

Nietypowe Boże Narodzenie

— Kiedy po raz pierwszy mąż o tym wspomniał, miałam nadzieję, że żartuje. Okazało się jednak, że nie. Naprawdę chciałam powiedzieć ‚nie’, ale nie miałam takiej możliwości. To Boże Narodzenie spędzimy więc w dziwnym gronie — ja, mój mąż, nasza córka… i jego kochanka

boże narodzenie
fot. canva.com

To będzie niezręczna Wigilia.

Kobieta zdaje sobie sprawę, jak dziwnie to brzmi, ale zapewnia, że w rzeczywistości sytuacja nie jest „aż taka straszna”. Marzena i Sebastian są w separacji i chociaż wciąż mieszkają razem — głównie ze względu na córkę — kobieta nie czuje się zdradzana, ponieważ mąż spotyka się z kimś innym. To jednak nie znaczy, że ta sytuacja jest dla niej komfortowa. 

Ona, mąż i kochanka

— Nigdy wcześniej nie spotkałam Karoliny, ale wierzę, że jest miłą osobą. Pomimo tego, nie jestem szczęśliwa z tym, że spędzi z nami święta. Ale naprawdę, nie mogłam odmówić. Od naszego rozwodu dzielą nas tylko formalności, a ona nie ma gdzie spędzić świąt — przecież jej nie wyrzucę. 

Chociaż zachowanie Marzeny jest właśnie takie, jakie wszyscy powinniśmy prezentować w Boże Narodzenie, mało kto zdobyłby się na taki gest. Separacja, rozwód, nie ważne, nikt nie chce spędzać święta ze swoim partnerem (nawet byłym) i jego obecną towarzyszką. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

boże narodzenie
fot. canva.com

Marzena myślała, że inaczej spędzi święta.

boże narodzenie
fot. canva.com

Teoretycznie, to nie zdrada, ale kobieta wciąż czuje się z tym dziwnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Na nich za czynsz zapłacisz najwięcej
  2. Świąteczne filmy na Netfliksie. TOP 10 filmów, dzięki którym poczujesz magię Świąt już dziś
  3. Włożył czosnek pod poduszkę. Po dwóch tygodniach jego życie zmieniło się o 180 stopni
  4. Zabrała córkę i rozpłynęła się w powietrzu. Zrozpaczony ojciec szukał ich przez 12 lat
  5. Nagły zwrot ws. rozwodu Maryli Rodowicz. Porażające informacje o zdradzie
  6. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor „Rancza” cierpiał niewyobrażalnie
Poprzedni artykułZostał pchnięty nożem, bo nie chciał oddać napastnikowi swojego buldoga. „Teraz boję się wychodzić z domu”
Następny artykułMatka i córka chciały upodobnić się do siebie. Na operacje wydały 250 tys. zł
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego