Boże Narodzenie w tym roku będzie się różnić od zdecydowanej większości wcześniejszych. Wiadomo już, że Polki i Polacy nie będą mogli organizować wielkich zjazdów rodzinnych. Właśnie pojawiły się nowe informacje w sprawie zbliżających się Świąt. WHO przedstawiło swoje propozycje co do ich spędzenia. Swoje zdanie wyrazili również eksperci. Czy restrykcje ulegną kolejnym zmianom?

Specjaliści w Polsce zastanawiają się, jak wyglądać będzie tegoroczne Boże Narodzenie. Jednak ten problem zaprząta głowę ekspertom z całego świata. Szef europejskiego biura Światowej Organizacji Zdrowia Hans Kluge zaproponował, że rozsądnym rozwiązaniem byłoby przeniesienie obchodów Świąt na zewnątrz.

Boże Narodzenie 2020. WHO przedstawiło nową propozycję.

To, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą różnić się od poprzednich, wiadomo już od dawna. Wielu ludzi zastanawia się jednak ile tradycyjnych rzeczy będzie można zachować. Wiadomym jest także, że rząd planując obostrzenia związane ze Świętami bierze pod uwagę przede wszystkim dobro psychiczne społeczeństwa.

Przypomnijmy, że obecne plany rządu zakładają, by przy wigilijnym stole mogli spotkać się gospodarze domowi, oraz pięcioro dodatkowych gości. Sytuacja pandemiczna w kraju nie pozwala na tworzenie się dużych skupisk ludzi. Rząd zatem podchodzi do tej sprawy bardzo ostrożnie.

Warto zauważyć, że problem Świąt Bożego Narodzenia nie dotyczy tylko Polaków, ale także wszystkich krajów dotkniętych pandemią. Szef europejskiego biura WHO Hans Kluge przedstawił swój pomysł, by tegoroczne święta spędzać… na dworze. 

Jeśli pozwolą wam na to lokalne obostrzenia, to pomimo zimna zbierzcie się z najbliższymi na przykład na piknik w parku – mówił ekspert.

Jednak nie tylko on wpadł na taki pomysł. Podobnie myślą także eksperci ds. kryzysowych Wielkiej Brytanii uzasadniając, że wirus w zdecydowanej większości przenosi się w pomieszczeniach zamkniętych.

  1. Znaki zodiaku kobiet, na których widok faceci szaleją. Są zjawiskowo piękne i czarujące
  2. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
  3. Nie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP

Święta w Polsce

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał już miesiąc, jednak w dalszym ciągu nie ma jasnej deklaracji dotyczącej ich obchodów. Rząd wierzy, że wprowadzone w listopadzie obostrzenia przyniosły skutek, a przy tym trend spadkowy będzie się utrzymywać.

Prof. Wiesław Gut z Państwowego Zakładu Higieny – Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wskazuje, że wszystko może jeszcze ulec zmianom, ponieważ Boże Narodzenie uzależnione jest od sytuacji pandemicznej w kraju.

– Na razie mamy do czynienia z poluzowaniem obostrzeń w zakresie przygotowań świątecznych, bo przecież otwarcie galerii handlowych to nic innego – tłumaczy profesor.

Profesor zaznacza także, że szanse na wyprostowanie sytuacji zwiększą się wraz ze zmniejszoną aktywnością i ruchem.

 – Powiem tak: im mniejszy będzie ruch i im mniejsza aktywność, tym większe szanse na wyprostowanie całej sytuacji. Dlatego decyzje powinny być podejmowane tuż przed świętami – dodawał prof. Gut.

Na decyzję rządu bez wątpienia wpłynie kilka aspektów, w tym gospodarczy oraz psychologiczny. Obecnie rząd skupia się głównie na tym drugim, co widoczne jest po charakterze wprowadzanych obostrzeń.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zaraz się zacznie, Jackowski nie ma wątpliwości. Jasnowidz widzi ogromną zmianę na ulicach
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  4. Rzeczniczka ofiary o Dominicu z ”Top model”: ”podpisali się swoimi imionami na jej ciele, gdy dziewczyna była nieprzytomna”
  5. Weszła do łazienki, gdy był w niej mąż i zamarła. Natychmiast kazała mu się wynosić z domu
  6. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  7. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach

Źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułNie wiesz co zrobić z warzywami po gotowaniu rosołu? Nie wyrzucaj ich, możesz zmienić je w coś pysznego
Następny artykuł„Efekt szminki” dotyka coraz więcej Polek. Dziwny skutek pandemii ujawnia się na twarzy
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl