Boże Narodzenie już za 59 dni. Jak w obliczu epidemii koronawirusa w Polsce spędzimy tegoroczne święta? Okazuje się, że rząd pracuje nad nowymi restrykcjami, a minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Fakt.pl, nie pozostawił żadnych wątpliwości. Wiadomo już, co czeka nas w najbliższych miesiącach.

Jeśli dalej będziemy obserwować wykładnicze tempo wzrostu liczby zakażeń, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność – mówił szef resortu zdrowia. Niestety, 27 października przekazano wiadomości o kolejnym dobowym rekordzie i 16 300 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wiadomo, jakie rząd ma plany na Boże Narodzenie.

Koronawirus w Polsce: Plany rządu na Boże Narodzenie

W sobotę 24 października, w związku z epidemią koronawirusa, cała Polska znalazła się w strefie czerwonej, a w życie wszedł szereg nowych obostrzeń. Jednak jak się okazuje, to nie koniec zmian, na jakie powinniśmy się przygotować. Wiadomo, co może nastąpić już w przyszłym tygodniu. Niestety, prognozy nie są najlepsze.

– Przygotowujemy się do sytuacji według scenariusza, w którym przyrost liczby zakażeń jest wykładniczy. To może znaczyć 20-25 tys. zakażeń dziennie pod koniec tego tygodnia –  skomentował minister zdrowia.

– Ale jeśli zadziałają obostrzenia wprowadzone dwa tygodnie temu, tempo powinno wyhamować. Będziemy to wiedzieć pod koniec tego tygodnia. Ten tydzień będzie bardzo ważny z punktu widzenia dalszego biegu wypadków – dodał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia potwierdził, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, będzie namawiał premera do ponownego lockdownu. Szef resortu wypowiedział się również w kwestii Bożego Narodzenia. Czy spędzimy je tak samo jak ostatnie święta Wielkanocne?

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. Szkoły zostały sparaliżowane, nie mogą funkcjonować. Ogromne problemy uczniów i rodziców, nic nie da się zrobić
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Adam Niedzielski o Bożym Narodzeniu

– Dla mnie to daleka perspektywa. Ja myślę w perspektywie dni, góra tygodnia lub dwóch – powiedział minister zdrowia zapytany o nadchodzące święta. Jednak jego kolejny komentarz nie pozostawia złudzeń.

– (…) na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy mogli o tych świętach myśleć w sposób tradycyjny. Raczej spędzimy je w ścisłym gronie rodzinnym – skomentował Adam Niedzielski. 

Czy rząd zdecyduje się na nałożenie nowych obostrzeń, by zahamować rozprzestrzenianie koronawirusa podczas rodzinnych spotkań i tegorocznych świąt? O tym czego powinniśmy spodziewać się w grudniu, powiedział również podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Jak zapowiedział prezes Rady Ministrów, wprowadzone w życie obostrzenia mają wyhamować epidemią koronawirusa tak, by jak najszybciej odmrozić gałęzie gospodarki, na których restrykcje odbiły się w znacznym stopniu. Podczas konferencji premier przedstawił cały katalog działań rządu i pomocy dla przedsiębiorców. Mateusz Morawiecki nie krył nadziei, że wprowadzone zakazy i nakazy pomogą w tym, by w grudniu stopniowo odmrażać niektóre z biznesów.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

boże narodzenie
Fot. Aleix Ventayol, Unsplash

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak przekazał Adam Niedzielski tegoroczne święta raczej spędzimy w ścisłym, rodzinnym gronie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotę
  2. Jest nowy zakaz. Rząd podjął trudną decyzję. Polacy i podróżni muszą się liczyć z nowymi ograniczeniami
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Nowacka ujawniła, co w Sejmie powiedział jej Jarosław Kaczyński. Aż trudno uwierzyć, kogo obraził
  7. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki

źródło: fakt.pl

 

 

Poprzedni artykułZamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w tym tygodniu? Nieoficjalne informacje Radia ZET
Następny artykuł„Maria Kaczyńska stanęłaby dziś w obronie kobiet”. Internauci przypominają, że wraz z Lechem byli przeciw ustawie antyaborcyjnej
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.