Boże Narodzenie to wyjątkowy czas dla Karoliny Szostak. Na przełomie grudnia i stycznia znowu zrobi coś ważnego i nie chodzi tylko o spędzenie wyjątkowego czasu z rodziną. Gwiazda zmaga się z poważną chorobą, której musiała podporządkować niemal całe swoje życie. Teraz wyznała całą prawdę o tym, co dzieje się u niej już od dłuższego czasu.

Karolina Szostak zdradziła, że od dawna walczy z chorobą i z tego powodu musi bardzo uważać na pewien aspekt swojego życia. Boże Narodzenie to dla niej czas refleksji, kiedy decyduje się na radykalne kroki. Zapowiedziała, że w tym roku nie będzie inaczej i już myśli o tym, co musi zrobić.

Boże narodzenie: Karolina Szostak wie, jak spędzi święta

Dziennikarka musi bardzo na siebie uważać. Udało jej się spektakularnie schudnąć, ale wymagało to silnej woli i ogromnego wysiłku. Gwiazda choruje na Hashimoto, przez co musi starannie przemyśleć każdy przyjmowany przez siebie posiłek.

– Ja korzystam z cateringu dla osób z Hashimoto. To jest dieta przeznaczona dla wszystkich, którzy mają niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Oprócz tego zbliża się nowy rok. Zawsze wtedy robię post doktor Ewy Dąbrowskiej, więc to się zbliża nieuchronnie – powiedziała w rozmowie z jastrzabpost.pl.

BOŻE NARODZENIE
instagram.com@karolinaszostak

Dieta pudełkowa to wielkie ułatwienie dla zabieganej prezenterki. Na Instagramie zdradziła, że stara się, aby jej posiłki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też nie szkodziły środowisku, dlatego wybrała catering, który oferuje biodegradowalne opakowania. Okres świąteczny wcale nie oznacza, że będzie mogła pozwolić sobie na małe grzeszki. Wymagający post trwa co najmniej 10 dni.

Czym jest Hashimoto?

Hashimoto to przewlekłe zapalenie tarczycy. Z powodu choroby organizm wytwarza przeciwciała przeciwko temu gruczołowi, co wywołuje jego przewlekłe zapalenie. Skutkiem Hashimoto jest zmniejszona produkcja hormonów, a po latach zniszczona tarczyca.

Jak objawia się Hashimoto? Hashimoto objawia się ciągłym zmęczeniem, sennością, zwiększoną masą ciała, zaburzeniami miesiączkowania i obniżonym nastrojem. W wielu przypadkach mogą występować też uczucie zimna, sucha skóra i zły stan włosów. Aby potwierdzić chorobę, konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie odpowiednich badań, w tym oznaczenie stężenia TSH.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

BOŻE NARODZENIE
instagram.com/karolinaszostak

Karolina Szostak schudła ponad 30 kilogramów.

BOŻE NARODZENIE
instagram.com/karolinaszostak

Ze względu na chorobę nigdy nie rezygnuje z diety. Tuż po świętach zacznie post.

ZOBACZ TEŻ:

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl