Bożena Kurowska: aktorka była jedną z najbardziej cenionych gwiazd PRL. Na fakt, że przeszła do legendy, miała wpływ jej niebanalna uroda, wybitny talent, a także niespodziewana śmierć. Zmarła na scenie podczas spektaklu. Dlaczego? Nikomu nie zdradziła przerażającej tajemnicy. 

Kochała aktorstwo tak bardzo, że nie rezygnowała z pracy aż do samego końca. Dosłownie – umarła podczas spektaklu, na oczach widzów. Bożena Kurowska, aktorka filmowa i teatralna PRL, zapowiadała się na jedną z najwybitniejszych gwiazd swojego pokolenia. Dlaczego musiała pożegnać się z życiem tak młodo? Mroczny sekret wyszedł na jaw dopiero po jej śmierci. 

Bożena Kurowska: aktorka odeszła na scenie. Jaka była przyczyna śmierci?

Bożena Kurowska zmarła, gdy miała zaledwie 32 lata. Młoda aktorka w trakcie spektaklu w warszawskim Teatrze Klasycznym, niespodziewanie upadła na podłogę. Publiczność była przekonana, że tylko odgrywa swoją rolę. 

Chociaż szybko przystąpiono do ratowania artystce życia, akcja reanimacyjna nie przyniosła żadnego skutku. Dopiero później miało się okazać, że kobieta cierpiała na białaczkę. O tym, że zmaga się ze śmiertelną chorobą, nie wiedział nikt z jej kolegów i koleżanek po fachu.

Śmierć Bożeny Kurowskiej miała miejsce 16 września 1969 roku. Co ciekawe, oficjalnie nigdy nie podano do wiadomości publicznej przyczyny jej odejścia. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim była Bożena Kurowska?

Przed swoim gwałtownym odejściem, Bożena Kurowska zdążyła zrobić karierę, na jaką wiele osób pracuje przez całe życie. Powołanie do aktorstwa poczuła już jako nastolatka. Miała szesnaście lat, gdy dostała się do warszawskiej szkoły teatralnej. Po jej ukończeniu bardzo szybko znalazła pracę w Teatrze Klasycznym. Już pierwsza rola młodej aktorki spotkała się z ogromnym podziwem widzów, którzy nie szczędzili Bożenie Kurowskiej pochwał. Niedługo później poznała także swojego przyszłego męża, Zbigniewa Walczaka.

Przełomowym momentem w karierze Bożeny Kurowskiej był występ w filmie Andrzeja Wajdy Zamach. Wkrótce posypały się propozycje sesji zdjęciowych, aktorka wyjechała także na festiwal w Cannes

– Wyróżniała się, zachwycając Francuzów urokiem pełnej wdzięku prostoty swych nieposzlakowanych form bycia – pomponik.pl cytuje wypowiedź publicysty Stanisława Grzeleckiego na temat aktorki.

Kurowska miała okazję zagrać m.in. w filmie przygodowym Na białym szlaku, gdzie partnerowała samemu Leonowi Niemczykowi, a także czechosłowackiej produkcji Dama. Za swój występ otrzymała nagrodę Grand Prix V Międzynarodowego Festiwalu Filmów TV. 

Bożena Kurowska: aktorka prawdopodobnie zrobiłaby międzynarodową karierę. Widzowie do dziś nie zapomnieli o pięknej gwieździe, której życie przerwała nagle śmiertelna choroba. 

bożena kurowska aktorka
fot. filmpolski.pl

Bożena Kurowska: aktorka zapowiadała się na jedną z największych gwiazd swojego pokolenia. Jej karierę przerwała nagła śmierć.  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kinga Rusin w najmodniejszej sukience sezonu. Wiemy, ile kosztuje i gdzie ją kupić
  2. Majka Jeżowska pokazała partnera. Jest od niej o dekadę młodszy!
  3. Płochacz niemiecki. Żywiołowy pies o przyjaznym charakterze
  4. Znaki Zodiaku, które w marcu dostaną zastrzyk GOTÓWKI!

źródło: pomponik.pl 

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.