Bracia Golec kiedyś wyglądali zupełnie inaczej. Przystojni górale nosili krótkie fryzurki i stronili od modnych i kolorowych ubrań na rzecz tradycyjnych strojów regionalnych. Dziś częściej niż w kierpcach możemy spotkać ich w designerskich koszulkach oraz drogich marynarkach, a włosy spinają w charakterystyczne kitki. A na początku? Ich stare zdjęcia zachwycają!

Mimo że są obecni na scenie już od kilkudziesięciu lat, ich popularność wcale nie słabnie — wręcz przeciwnie! Bracia Golec kiedyś i dziś mieli miliony oddanych wielbicieli, którzy doceniają ich góralską fantazję, skoczną muzykę i oddanie, z jakim mówią o swoich wartościach. Mimo że debiutowali ponad dwadzieścia lat temu, znacznie starsi i doświadczeni artyści mogą im tylko pozazdrościć. Jak Łukasz i Paweł Golcowie wyglądali u samego progu kariery? Nie będziecie mogli w to uwierzyć — preferowali zupełnie inny styl i sposób uczesania!

Jak wyglądali Bracia Golec kiedyś?

Łukasz i Paweł Golcowie rozpoczęli swoją działalność artystyczną w 1998 roku. Od tamtego czasu minęło aż dwadzieścia jeden lat — dziś mają na koncie aż dziewięć płyt i współpracę z największymi polskimi gwiazdami. Jak wyglądały ich początki?

Bracia Golec kiedyś nie przypominali tych starannie ubranych gwiazdorów, których znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne długi kucyki i modne ciuchy. Mimo że młodzi mężczyźni zawsze byli wielbicielami nieco dłuższych fryzur, ich włosy nadal pozostawały zbyt krótkie, żeby udało się je związać. Nawet na okładkach płyt pozowali w spranych jeansach i koszulkach, a na specjalne okazje zakładali tradycyjne góralskie stroje.

Dziś Bracia Golec także często pokazują się publicznie ubrani na ludowo, czym podkreślają swoje przywiązanie do regionu i poszanowanie tradycji. Jednak od wielu lat konsekwentnie trzymają się teraźniejszego wizerunku, który doskonale pasuje do ich nietuzinkowych osobowości i oryginalnej twórczości.

Co robią Bracia Golec?

Bracia Golec kiedyś i dziś bardzo troszczyli się o swoją mamę, Irenę Golec. Pani Irena nie miała łatwego życia — wcześnie została wdową i sama musiała zadbać o byt i wychowanie licznych dzieci, bo Paweł i Łukasz mają jeszcze dwóch starszych braci.

Jak podaje Dobry Tydzień, ostatnie miesiące były szczególnie uciążliwe dla pani Ireny. Mama braci Golec musiała przejść poważną operację, a następnie wyjechać do znanego krakowskiego sanatorium celem podreperowania szwankującego zdrowia. Kiedy wróciła, synowie postanowili wynagrodzić jej cierpienie, organizując huczne urodziny. W przyjęciu miało wziąć udział nawet sto osób!

W ramach prezentu Paweł i Łukasz Golcowie zadedykowali ukochanej mamie koncert na Festiwalu w Opolu, a także wykupili luksusową wycieczkę do Egiptu. Nie puścili jednak kobiety samej — w egzotycznej podróży będzie towarzyszył jej jeden z pozostałych synów.

Spodziewaliście się, jak wyglądali Bracia Golec kiedyś? Nie do wiary, że tak się zmienili przez ostatnie dwadzieścia lat!

ZOBACZ ZDJĘCIA BRACI GOLEC:

bracia golec kiedyś
fot. instagram.com @golecuorkiestra

Dziś bracia Golec są świetnie ubrani i mają długie włosy.

bracia golec kiedyś
fot. instagram.com @golecuorkiestra

Łukasz i Paweł Golcowie uwielbiają łączyć najnowsze trendy z elementami nawiązującymi do kultury góralskiej.

bracia golec kiedyś
materiały prasowe

Bracia Golec kiedyś preferowali wygodne ubrania i krótkie włosy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Agnieszka Chylińska pochwaliła się nowymi tatuażami w „Mam Talent”! Wybrała ryzykowne miejsce
  2. Katarzyna Dąbrowska już tak nie wygląda. Aktorka pochwaliła się nową, modną fryzurą
  3. „Król Lew” będzie miał swoją premierę już 19 lipca. Beyonce wydaje album promujący film
  4. Syn Beaty Szydło jest księdzem. Ks. Tymoteusz dostał kościelny „awans”
  5. Filmy lat 90., które zmieniły kino. 8 kultowych produkcji, które musisz znać!

źródło: Dobry Tydzień

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.