Branża kosmetyczna w dzisiejszych czasach opiera się na zasięgach. Blogerzy mogą dla marek zdziałać cuda. Coraz częściej sami decydują się na wypuszczanie własnych produktów. Kto jest na czasie?

Rihanna, Kylie Jenner…i kto jeszcze? Zobaczcie, kto trzęsie urodowym przemysłem. Nowe marki wyrastają jak grzyby po deszczu i błyskawicznie zdobywają uznanie. Kiedyś sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, a żeby się wyróżnić, liczyła się przede wszystkim jakość produktów. Nie twierdzimy, że kosmetykom Kylie Jenner jej brakuje, ale nie odgrywa roli pierwszorzędnej.

Jak wygląda współczesna branża kosmetyczna?

Liczą się przede wszystkim influencerzy. To o ich zasięgi zabiegają raczkujące marki. Za przykład niech posłuży linia kosmetyków do usty Kylie Jenner. Dziewczyna dzięki przychodom ze sprzedaży osławionych produktów została miliarderką.

Jacy są najważniejsi gracze w branży?

  1. Huda Kattan – make’upowa blogerka wykorzystała swoją pozycję do wypromowania własnej marki kosmetyków, którą nazwała Huda Beauty. Obecnie cieszy się ona dużą popularnością, co nie dziwi, zważywszy na to, że na Instagramie ma blisko 27 mln fanów.
  2. Kylie JennerKylie Cosmetics uczyniły z dziewczyny mialrderkę. Na stronie marki możemy kupić nie tylko dziesiątki matowych pomadek i konturówek. Dostępne są także paletki cieni do powiek, bronzerów, a także róży. Swoje produkty Jenner promuje  za pośrednictwem Instagrama, nie musi zatem wydawać na reklamę dużych pieniędzy. Sama ją sobie robi. W rozkręceniu biznesu dziewczynie niewątpliwie pomogły koneksje. Kim Kardashian, jako pierwsza z rodzeństwa rozpoczęła w końcu podbój Instagrama.
  3. Pat McGrath – jedna z najsłynniejszych makijażystek na świecie postanowiła wypuścić własną linię kosmetyków.
  4. Rihhana – jej kosmetyki Fenty Beauty, których nazwa wywodzi się od drugiego imienia barbadoskiej piosenkarki, uwodzą nasyconymi kolorami i odzwierciedlają osobowość niekwestionowanej gwiazdy. Riri to marka sama w sobie.

Próbowałyście już którejś z marek? Planujecie to zrobić? Dajcie znać w komentarzach. My napaliłyśmy się na kosmetyki, sygnowane przez Rihannę. Uwielbiamy ją!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

patmcgrathreal
Fot. instagram.com @patmcgrathreal
Fenty Beauty
Fot. instagram.com @fentybeauty
kolor ust
kylie cosmetics, instagram.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maffashion RETUSZUJE swoje zdjęcia z dzieciństwa??
  2. Gadżety erotyczne. Najnowsze trendy
  3. Polacy piją coraz więcej. Najnowsze badania GUS

źródło: fpiec.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.