Brat Łukasza Szumowskiego w końcu przerwał milczenie. W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną odpowiedział na zarzuty, które od kilku dni kierowane są w jego stronę. Jak podaje portal wpolityce.pl, Marcin Szumowski najwięcej pieniędzy z państwa otrzymał, zanim jego brat Łukasz Szumowski objął stanowisko Szefa Resortu Zdrowia. 

Brat Łukasza Szumowskiego w ostatnim wywiadzie wyjawił szczegóły swojej działalności, tym samym obalając zarzuty kierowane pod jego adresem. Byliśmy nieporównanie mniejszą firmą i dostawaliśmy każdy grant, o który aplikowaliśmy. To się skończyło za PiS-u – wypowiada się Marcin Szumowski, jak podaje wpolityce.pl. 

Brat Łukasza Szumowskiego przerwał milczenie 

Brat Łukasza Szumowskiego w najnowszym wywiadzie z DGP odniósł się do grantu w wysokości 74 mln złotych, które otrzymał, kiedy Łukasz Szumowski objął stanowisko Ministra zdrowia. Okazuje się, że zawrotna kwota 74 mln złotych to tylko część tego, co firma OncoArendi Therapeutics otrzymywała jeszcze zanim Szumowski został Szefem Resortu zdrowia.

– Mój brat zostaje wiceministrem w listopadzie 2016 r. i od tego czasu zaczynają się schody. Od listopada 2017 do listopada 2019 r., nie dostaliśmy nic, przez dwa lata ani złotówki. Składaliśmy wnioski czterokrotnie […] skarży się Marcin Szumowski w wywiadzie z DGP, jak podaje wpolityce.pl. 

  1. Kuba Wojewódzki składa pozew. Wielka afera po najnowszym programie TVP
  2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  3. 5-latka została okrzyknięta najpiękniejszą dziewczynką na świecie. Zdjęcia zapierają dech

Prawda wyszła na jaw 

Brat Łukasza Szumowskiego pytany o 74 mln grantu przyznał, jak podaje portal wpolityce.pl, że wcześniej firma otrzymała 108 mln, z czego za poprzedniej władzy 84 mln. 

– Byliśmy nieporównanie mniejszą firmą i dostawaliśmy każdy grant, o który aplikowaliśmy. To się skończyło za PiS-u – stwierdza Marcin Szumowski, jak podaje portal wpolityce.pl.

Prezes OncoArendi Therapeutics podkreślał, że każda złotówka otrzymywana z grantu jest wnikliwie analizowana i nie ma możliwości, aby przeznaczyć ją na inne cele niż badania. 

– Jesteśmy spółką giełdową, audytowaną co miesiąc przez różne organy, na wszystkie możliwe sposoby. Każda złotówka z grantu musi pójść transparentnie na badania. Nikt z nas tego do kieszeni nie bierze – wypowiada się brat Łukasza Szumowskiego w dalszej części wywiadu. 

Zatem okazuje się, że pozycja brata, zamiast pomóc, jedynie utrudniała w prowadzeniu badań.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

brat
Screen z youtube.com/
Parkiet TV

Brat Łukasza Szumowskiego przerwał milczenie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  2. Mirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicy
  3. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko
  4. Mąż wręczył żonie bukiet kwiatów. Przyjrzała mu się bliżej i zauważyła liścik, zamurowało ją
  5. „Sprzedałem, oddałem, zabiłem”. Ojciec zaginionej 1,5-rocznej Moniki wciąż wodzi za nos policję
  6. Uwaga, jutro może być niebezpiecznie. Nagłe i gwałtowne załamanie pogody, ważne informacje

Źródło: wpolityce.pl, 

 

Poprzedni artykułEkologiczny, zdrowy i szybki demakijaż
Następny artykułW starym dowodzie osobistym był błąd. W Twoim też?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.