Bronisław Cieślak ciężko chorował. W 2017 roku aktor zachorował na raka prostaty, przeszedł operację, radio i chemioterapię. Jak ma się czuć człowiek z rakiem? – pytał w rozmowie z Super Expressem. Dziś poinformowano, że aktor  „07 zgłoś się” oraz „Malanowski i Partnerzy” zmarł w wieku 77 lat.

Nieprzyjemna to była wiadomość. Ale jak słyszę, że niektórzy tracą rozum ze strachu, że zachowują się irracjonalnie, że postanawiają nie leczyć się skoro taka wola boska, to ja w takiej histerii nie jestem – mówił aktor, czytamy na portal.abczdrowie.pl.

Bronisław Cieślak choroba

Po diagnozie aktor zwolnił tempo, wycofał się z życia publicznego i skupił się na zdrowiu. Obiecał to rodzinie i ukochanej żonie.

Mam raka. Pogodziłem się z tym. Dziś to już nie jest choroba śmiertelna, tylko przewlekła, a ja podjąłem walkę o zdrowie i słucham się moich lekarzy – mówił w rozmowie z se.pl.

Aktor nie wyobrażał sobie, że mógłby się poddać. Wierzył, że leczenie przyniesie oczekiwanie efekty.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jak podaje Polsat News, w 2018 Cieślak poinformował, że pokonał chorobę nowotworową.

– Czuję się dobrze, łykam pigułki, których nazwy nic państwu nie powiedzą, i żyję spokojnym rytmem. Praca? Nic z tych rzeczy – dodawał w rozmowie z Super Expressem w styczniu 2020 roku.

Niestety, dziś tvn24.pl poinformował, że artysta zmarł 2 maja po ciężkiej chorobie. Szczegółowe informacje nie zostały podane. Na razie nie są też znany informacje dotyczące pogrzebu artysty.

Bronisław Cieślak
for. TRICOLORS/East News

Aktor miał 77 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl, portal.abc.zdrowie.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.