Budka Suflera: jeden z założycieli kultowego zespołu walczy z chorobą nowotworową. Od kilku dni pojawiały się sprzeczne informacje na temat stanu zdrowia muzyka, co tylko niepokoiło fanów. Dziś zespół na swojej stronie internetowej wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Czy choroba muzyka przeszkodzi w zaplanowanej na ten rok reaktywacji zespołu?

Ostatnimi tygodniami fani zespołu Budka Suflera mieli sporo powodów do zmartwień, ze względu na pojawiające się plotki o złym stanie zdrowia jednego z założycieli. Zespół na swojej stronie internetowej poinformował, że Romuald Lipko walczy z nowotworem. Obecnie muzyk przebywa klinice w Niemczech. Jakie są rokowania i co dalej z działalnością zespołu? 

Romuald Lipko ma raka

Krążące od kilku tygodni plotki o chorobie nowotworowej, z jaką miałby się zmagać Romuald Lipko, potwierdził zespół w specjalnym oświadczeniu na swoim Facebooku. Według informacji, jakie podaje Dziennik Wschodni, muzyk diagnozę usłyszał kilka tygodni temu. Założyciel zespołu Budka Suflera rozpoczął leczenie najpierw w warszawskim szpitalu na Banacha, a ostatnie dwa tygodnie spędził w specjalistycznej klinice w Magdeburgu. Jak informuje zespół w oświadczeniu, niemiecka klinika jest jedyną taką na świecie, która specjalizuje się w tego typu nowotworach. 

Budka Suflera jest dobrej myśli i zaznacza,  że istnieje realna szansa zwycięstwa z rakiem, jednak nie zdradzają szczegółów choroby, ani procesu leczenia. Członkowie zespołu są w stałym kontakcie z Lipko, a dwa dni temu wrócili z niemieckiej kliniki, gdzie odwiedzili chorego kolegę. Budka Suflera prosi także o wsparcie duchowe dla Romualda i modlitwę. Mamy nadzieje, że Romuald Lipko pokona tę straszną chorobę, a Budka Suflera w pełnym składzie ruszy w zapowiadaną trasę koncertową. Całe oświadczenie zespołu przeczytasz w galerii zdjęć na dole. 

Budka Suflera: reaktywacja

W maju tego roku zespół Budka Suflera ogłosił, że po 5 latach nieobecności wraca na polską scenę. Członkowie zespołu wybrali się do Nowego Jorku, gdzie w jednym ze studiów nagraniowych przygotowywali nowy materiał na kolejną płytę. Budka Suflera ma już zaplanowaną jesienną trasę koncertową, jednak teraz zespół skupia się na wspieraniu Romualda Lipki, w tym ciężkim dla niego czasie. Gdzie będzie można usłyszeć Budkę Suflera jesienią? Oto rozpiska pierwszych zaplanowanych koncertów:

20 września Kraków
2 października Warszawa
5 października Poznań
11 października Gdańsk
13 października Wrocław
20 października Szczecin
25 października Katowice

Mamy nadzieję, że do czasu zapowiadanej trasy koncertowej Romuald Lipko już wyzdrowieje. Trzymamy kciuki. 

ZOBACZ OŚWIADCZENIE I ZDJĘCIA:

Budka Suflera
facebook.com/budkasuflera

Oficjalne oświadczenie zespołu.

Budka Suflera
facebook.com/budkasuflera

Romuald Lipko przebywa obecnie w klinice w Niemczech. 

Budka Suflera
facebook.com/budkasuflera

Zespół zapowiedział już jesienną trasę koncertową. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  2. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze
  3. Stan zdrowia Tomasza Golloba nadal jest ciężki. „Ciało odmawia mi posłuszeństwa, ból czuję non-stop”
  4. Martensy: stylizacje z najmodniejszymi butami 2019! Do czego pasują martensy? 7 zaskakujących połączeń
  5. Finalistka programu „The Voice of Poland” przeszła spektakularną metamorfozę. Trudno ją rozpoznać!