Buldog wracał ze spaceru ze swoją właścicielką, gdy tuż przed wejściem do mieszkania zerwał się ze smyczy i pognał w górę budynku. Kobieta bardzo się bała o swojego psa – wiedziała, że wejście na dach nie jest zamknięte. Gdy go dogoniła, było już za późno.

Pies był bardzo szybki. Zanim jego pani zdała sobie sprawę z powagi sytuacji, już było za późno, jej pupil znajdował się na dość wąskim dachu budynku i nie wyczuł zagrożenia, jakie może go tam spotkać. Ta historia nie miała prawa skończyć się dobrze.

Buldog nie miał żadnych szans?

Kiedy właścicielka psa wbiegła na dach, ten był już bardzo rozpędzony, jej wołania w niczym nie pomogły. Zwierzę zbliżało się do krawędzi budynku i nie potrafiło już zwolnić. Na oczach swoje właścicielki buldog dosłownie zeskoczył z dachu. Przerażenie jego pani było nie do opisania.

Chwilę później przechodnie na ulicy usłyszeli trzask rozbijającego się szkła, a gdy odwrócili wzrok w stronę zniszczonego auta, zauważyli, że w środku siedzi… buldog francuski. Prawie pozbawiony obrażeń pies rozglądał się wokół, przeżywając szok.

To był prawdziwy cud

Buldogi francuskie nie mają lekkiej i gibkiej budowy. W tym przypadku było to dla zwierzęcia ratunkiem. Siła z jaką uderzył w szyberdach samochodu, rozbiła go na drobne kawałki, a sam pies wylądował na miękkich obiciach siedzeń.

Właścicielka, gdy zbiegła na dół spodziewając się najgorszego, ujrzała swojego psa w pełni zdrowego, wewnątrz czyjegoś samochodu. Natychmiast zabrała buldożka do weterynarza, który stwierdził, że psiak jest zdrowy, jedyne obrażenia to lekkie skaleczenia od szkła. Był to naprawdę cud, w zasadzie pies nie miał szans, spadł z naprawdę dużej wysokości. Jest to przestroga dla wszystkich właścicieli psów, żeby uważali na swoich pupili.

Pies potrafi instynktownie rozbiec się przed siebie, będąc głuchym na wszelkie wołania i prośby. Co do właściciela rozbitego auta, nie są nam znane informacje czy właścicielka psa poniosła za to jakieś konsekwencje finansowe. Możemy się jedynie domyślać, że pewnie tak było, jednak czym są pieniądze  w porównaniu z życiem zwierzaka?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

buldog
unsplash.com @Nikita Kochanowsky

Buldogi mogą się wydawać mało motorycznymi psami, ale potrafią zaskoczyć!

buldog
unsplash.com @Nikita Kochanowsky

Dzięki swojej krępej budowie pies przeżył upadek z wysokości.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chihuahua i Beagle zostali rodzicami. Ich szczeniaki są najsłodszymi psiakami pod słońcem
  2. Kotek był przerażony, kiedy zobaczył właścicielkę w wannie. Natychmiast ruszył na pomoc
  3. Beagle podszedł do dziecka siedzącego na kanapie. Matka złapała za telefon
  4. Kot został sam na sam z trzema małymi kaczuszkami. Nagranie z ukrytej kamery ściska serca

Źródło: o2.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl