Buldog zareagował w niesamowity sposób, kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczył swoje odbicie w lustrze. Takiej reakcji nikt się nie spodziewał, na całe szczęście właścicielka była tuż przy nim, by to nagrać i uwiecznić to niesamowite zachowanie zwierzęcia. Kto by się tego spodziewał?

Większość zwierząt nie jest w stanie rozpoznać siebie samych w lustrach. Do rzadkich przypadków, u których jest to możliwe, należą między innymi szympansy i kruki. Niezwykłe połączenie, prawda? Jednak psy czy koty, tak samo, jak dzieci do 18 miesiąca życia, nie mają tej umiejętności. Dlatego bardzo często reagują w zabawny sposób, kiedy tak jak ten buldog postawione przed lustrem. 

Buldog zobaczył swoje odbicie po raz pierwszy

Właścicielka tego psa nie spodziewała się takiej reakcji, kiedy wpuściła swoje zwierzę do pokoju, w którym jedną ze ścian pokrywało ogromne lustro. Jej uroczy buldog zamarł w bezruchu, z wytrzeszczonymi oczami wpatrując się w swoje odbicie. Kobiecie chwilę zajęło zorientowanie się, co się dzieje. 

buldog
unsplash.com

Pies zareagował w niezwykły sposób.

Pies zareagował na swoje odbicie w sposób, który zaszokował jego właścicielkę. Widocznie przerażony, stał w miejscu, trzęsąc się lekko i warcząc na to, co uważał za innego psa. Ponieważ psy nie mają zdolności rozpoznawania siebie w lustrach, zwierzęta zazwyczaj są przekonane, że stanęły oko w oko z nieznajomym stworzeniem.

Dlaczego pies warczy na siebie w lustrze?

Pies warczy na siebie w lustrze, ponieważ nie ma umiejętności wizualnego rozpoznania siebie samego. Przejście tak zwanego „testu lustra” zostało zaproponowane jako metoda zbadania, czy dane zwierzę posiada, chociaż w jakimś poziomie samoświadomość. 

Wiemy jednak, że przejście tego testu nie oznacza koniecznie, że zwierzę jest samoświadome. Z drugiej strony, brak umiejętność wizualnego rozpoznania samego siebie nie oznacza koniecznie, że zwierzę nie potrafi rozpoznać i odróżnić od innych, innych atrybutów przynależnych jemu samemu. Niektóre zwierzęta, które nie rozpoznają się lustrze, rozpoznają na przykład swój zapach czy głos. 

ZOBACZ NAGRANIE: 

  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jaki kot dla dziecka? Rasy kotów, które uznawane są za świetne dla najmłodszych
  2. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili, dlaczego warto rozmawiać z kotem
  3. Otyły beagle ważył prawie 40 kg. Właściciele robią co mogą, by pomóc mu wrócić do zdrowia
  4. W parku znaleźli bezpańskiego szczeniaka. Miał na sobie wielki napis, który ich przeraził
  5. Filmik zdobywa setki tysięcy wyświetleń, cały świat się zachwyca. Pies nauczył się mówić dwa słowa, właściciel nagrał

źródła: dailymotion.com

Poprzedni artykułJak dobrać buty do sukienki? Ponadczasowe połączenia, które nie wychodzą z mody
Następny artykułDzieci są szczególnie narażone na działanie smogu. 7 porad, jak chronić dziecko przed smogiem
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego