Buldog, zdaniem jego 35-letniego właściciela wyglądał zbyt zwyczajnie i za mało groźnie. Mężczyzna postanowił zrobić więc niedopuszczalną rzecz. Posunął się do drastycznego kroku, aby jego pies wyglądał groźnie już na pierwszy rzut oka. Na szczęście jego karygodny czyn nie pozostał niezauważony.

Buldog miał zaledwie pół roku, kiedy jego właściciel uznał, że trzeba zrobić coś, aby wyglądał groźniej. Wpadł na najgorszy z możliwych sposobów, którego skutków nie da się już cofnąć. Niestety, w podobny, bardzo bolesny sposób wciąż traktuje się wiele zwierząt na całym świecie.

Buldog przeżył kopiowanie uszu

Czym jest kopiowanie uszu? Kopiowanie uszu to przycinanie ich, aby nabrały charakterystycznego kształtu. U niektórych ras podobnie robi się z ogonami. Dla zwierząt to ogromny ból, którego nie da się wytłumaczyć. Na szczęście wiele krajów zakazuje tego typu praktyk, jednak wciąż są one popularne.

Simon Broscombe, właściciel buldoga, tak bardzo chciał, aby jego pies wyglądał na groźnego, że najprawdopodobniej sam wykonał mu krzywdzący zabieg. Sprawa dotarła do osób z organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, która postawiła mężczyznę przed sądem. Został skazany na 12 tygodni więzienia w zawieszeniu na 18 miesięcy, musi odbyć 200 godzin prac społecznych i nie może już posiadać zwierząt.

 1. Beata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręce
 2. Dziki pościg na plaży nudystów. Mężczyzna bez ubrań gonił za dzikiem, zwierzę ukradło mu torbę z drogą zawartością

Dlaczego nie można obcinać psom uszu?Psom nie można obcinać uszu, ponieważ sprawia im to ogromny ból i nie ma to żadnego uzasadnienia medycznego. W przeszłości tłumaczono, że zabieg zmniejsza ilość infekcji, ale nie jest to prawdą. Obcinanie uszu czy ogonów miało miejsce głównie ze względu na uniknięcie obrażeń podczas walk, na które narażone były na przykład psy pasterskie.

Obrońcy zwierząt powołują się na fakt, że psy komunikują się zarówno pomiędzy sobą, jak i z ludźmi, za pomocą ciała. Pozbawianie ich możliwości poruszania ogonem lub uszami jest dla nich krzywdzące i niebezpieczne. Wiele krajów Europy zakazało kopiowania zgodnie z ratyfikowaną przez nie Konwencją o Ochronie Zwierząt Domowych. Polska nie przyjęła Konwencji, ale stosowanie tego typu praktyk również jest zabronione ze względu na prawo krajowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

buldog
twitter.com/InfodigNews

Buldog miał przycięte uszy, aby wyglądać groźniej.

buldog
pl.wikipedia.org

Kopiowanie to praktyka zakazana w wielu krajach.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Pies zagląda do trumny właściciela. Dokonuje strasznego odkrycia
 2. Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiście
 3. Masz w domu pocztówki z czasów PRL? Możesz dostać za nie majątek
 4. Reprezentantka Polski zachorowała na raka, nie jest w stanie sama się poruszać. Błaga o pomoc, jest naprawdę źle
 5. Do sieci trafiło zdjęcie Kasi Cerekwickiej. Wygląda 20 lat starzej, siwe włosy, zmarszczki, co się stało?
 6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera
 7. Perfidny sposób oszustów, przy bankomacie uważaj jak nigdy. Są jednak dwa sposoby wykiwania złodziei
 8. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

Źródło: popularne.pl

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl