Buraki mają wiele właściwości nie tylko odżywczych, ale również zdrowotnych. Warzywa te są nie tylko źródłem witaminy C, ale pomagają także obniżyć ciśnienie krwi. Według Brytyjskich naukowców azotany, które są w nich zawarte, wpływają korzystnie na chorych, zmagających się z tym problemem. Ta informacja spodoba się wielu.

Buraki na polskim stole znajdują się bardzo często podczas niedzielnych obiadów. Jednak niewiele osób wie, jak duży wpływ ma to warzywo na nasz organizm!

Buraki obniżają nadciśnienie

Jak podaje Dziennik.pl, brytyjscy naukowcy udowodnili, że sok z buraka dzięki azotanom, obniża ciśnienie. Wyniki zostały opublikowane w magazynie Hypertension.

 

Okazuje się, że już szklanka (250 ml) soku z buraków obniża ciśnienie krwi nawet o 10 mm Hg, dzięki czemu wielu chorych może uzyskać prawidłowe wyniki. Warto wspomnieć, że wynik ten osiągany jest po 3 do 6 godzin od wypicia soku i utrzymuje się tylko jeden dzień. 

  1. Czy wszyscy w końcu zostaniemy zaczipowani? Pokazano, jak wyglądają na ludzkiej skórze
  2. Określili jego żonę jako „najbrzydszą panną młodą na świecie”. Zdjęcia mówią same za siebie, padło wiele gorzkich określeń
  3. Obywatelu. Obowiązują ostrzeżenia IMGW, załamanie pogody

Dlaczego warto jeść buraki? 

Buraki warto jeść ze względu na ich ogrom właściwości leczniczych. Oprócz wartości żywieniowej wykazują również pozytywny wpływ na zdrowie. Warzywo jest bogatym źródłem witamin C oraz karotenoidów. Oprócz tego może spowalniać ono procesy starzenia się! 

Sok z buraka zaleca się także osobom aktywnym fizycznie. Ich spożycie wpływa bowiem pozytywnie na siłę mięśni, a także poprawia wydolność. U niektórych sok z surowych buraków może  działać jednak przeczyszczająco. Pamiętajcie, że świeżo wyciskane soki są znacznie zdrowsze niż te w kartonach

ZOBACZ ZDJĘCIA:

buraki
Fot. pixabay.com/Ben_Kerckx

Sok z buraka wpływa pozytywnie na sportowców. 

buraki
Fot. pixabay.com/congerdesign

Warzywa te obniżają również ciśnienie krwi. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
  2. Zagrożenie prawie w całej Polsce, bezpieczne tylko kilka regionów. Trzeba bardzo uważać
  3. Największe ognisko zakażeń w Polsce. MZ podało nowe liczby, sytuacja jest poważnie niepokojąca
  4. Łukasz Szumowski zabrał głos. Minister podał dane, które mogą zmienić codzienność nas wszystkich
  5. Dywany na ścianach, drewniana łazienka, pralka Frania. A wy, co pamiętacie z PRLu?
  6. Jak rozpoznać psychopatę? 6 sygnałów, które mówią, żebyś uważał na tego człowieka

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Poprzedni artykułJarosław Kret przekazał radosną nowinę. Jego życie nieprawdopodobnie się zmieniło
Następny artykułDramat rodziców na Śląsku. Nie mogą pomóc własnym dzieciom, szpitale rozkładają ręce
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.