Burza znowu może pokrzyżować nasze plany. Ważną wiadomość wyjawia IMGW. Możliwe burze z gradem, wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wiatr może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h. Wiemy, gdzie najbardziej należy uważać. Najlepiej nie wychodzić z domu i odpowiednio zabezpieczyć swoje auta. Może być groźnie. 

Burza może pojawić się na południu Polski. Szczególnie zagrożeni są mieszkańcy województwa małopolskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca zachowanie ostrożności.

Burza może okazać się szczególnie niebezpieczna

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oznacza to, że przewidywane zjawiska meteorologiczne mogą spowodować straty materialne, a nawet stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.

Na pogodę szczególnie muszą zwrócić uwagę mieszkańcy województwa małopolskiego, gdzie możemy spodziewać się opadów deszczu nawet do 40 mm na metr kwadratowy. IMGW ostrzega też przed gradobiciem, które szczególnie może przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu i zniszczeniu mienia.

  1. Polskę właśnie obiegła tragiczna wiadomość. Krystyna Krupska-Wysocka nie żyje
  2. Cudowne informacje dla grzybiarzy z jednego województwa. Podano, w których lasach niesamowicie sypie grzybami, znamy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  3. Baron ma nową dziewczynę? Do sieci trafiło zdjęcie, Blanka nie powstrzymała się od komentarza

Jak należy się zabezpieczyć?

Przede wszystkim należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydawanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i zmienić swoje ewentualne plany na podstawie panującej pogody. Uważać powinni też alergicy. Silny wiatr z pewnością może utrudniać swobodne oddychanie.

Okres wczesnego lata może być szczególnie trudny dla osób z uczuleniami. Najbardziej pylą trawy i pokrzywa. Warto przy sobie mieć zapas chusteczek higienicznych lub leki odpowiednio dobrane przez lekarza. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzieje się teraz, naprawdę. Konflikt na granicy polsko-czeskiej, żołnierze zaanektowali kapliczkę
  2. Oburzające i karygodne sceny w Karpaczu. Wstydu nie mieli, wszystko się nagrało
  3. Natalia Kukulska uczciła urodziny Anny Jantar. Pokazała wyjątkowa pamiątkę po zmarłej mamie
  4. Podczas seansu w kinie wyjął telefon i przeczytał wiadomość. Po chwili wydarzyło się najgorsze
  5. Uczestnik ”Kanapowców” trafił do szpitala. Niestety, sytuacja jest poważna
  6. Kiedyś cała Polska dla niego klaskała. Dziś Rubik błaga wszystkich o pomoc

Źródło: claritine.pl dziennikpolski24.pl

 

 

Poprzedni artykułPolsat: przekazano wiadomość z ostatniej chwili. Nikt nie mógł się spodziewać, niesłychana decyzja stacji
Następny artykułAtak nożownika w szkole, zaatakowane zostały dzieci i personel. Dyrektor nie żyje, pojawiają się pierwsze informacje o napastniku ze Słowacji
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.