Burza, ogromne wyładowania, opady deszczu i porywisty wiatr to zjawiska pogodowe, których dziś możemy się spodziewać. IMGW wydało żółte i pomarańczowe alerty dla kilku województw. Niestety, znów zagrożone są te z nich, które w ostatnim czasie były najbardziej dotknięte złą pogodą.

IMGW ostrzega przed poważnymi burzami i zmianami pogodowymi. Przed nami bardzo ciepły dzień – na termometrach zobaczymy od 24 stopni Celsjusza na północy Polski, przez 26 stopni w centrum, po 28-29 na południu i wschodzie kraju. Nie dajmy się jednak zwieść – oprócz tego obowiązują alerty.

Burza i trąby powietrzne

IMGW wydało alerty żółte i pomarańczowe niemal dla całego kraju. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami i gradobiciem obowiązują na Podkarpaciu, w którym sytuacja już dziś jest bardzo poważna. W wyniku ostatnich podtopień zostały zerwane mosty, zalane auta i domy.

Alert żółty, pierwszego stopnia obowiązuje w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i małopolskim. Przewidywane są wyładowania atmosferyczne, porywisty wiatr i intensywne opady.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Intensywne ulewy

Na Podkarpaciu przewidywane są opady deszczu od 50 do 60 mm wody na metr kwadratowy. IMGW ostrzega także przed trąbami powietrznymi, które mogą wystąpić w towarzystwie burz, podczas których prędkość wiatru osiągnie 90 km/h.

IMGW ostrzega przed trąbami powietrznymi przede wszystkim wschodnią część Polski. W tym momencie w dramatycznej sytuacji znajduje się Podkarpacie. Niedawno sztab kryzysowy spotkał się w Małopolsce, by omówić dramatyczne skutki podtopień w tym obszarze. W spotkaniu wziął udział prezydent Andrzej Duda. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

IMGW ostrzega przed gwałtowną zmianą pogody. Burza i nawałnice, a nawet trąba powietrzna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  2. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

źródło: Radio Zet

 

 

Poprzedni artykułMało kto wie, co przeżyła w młodości Karolina Szostak. Straszne, skutki tragedii odczuwa do dziś
Następny artykułBogusław Linda obchodzi dziś urodziny. Ciężko zgadnąć które, kobiety wciąż do niego wzdychają
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.