Obierz ziemniaki i włóż do butów. Brzmi niewiarygodnie? Być może, ale naprawdę działa. Okazuje się, że dzięki patentowi z obranym ziemniakiem zaoszczędzimy na wizycie u szewca. Jest to bowiem genialny patent na rozbicie zbyt ciasnych butów, szczególnie jeśli są wykonane ze skóry naturalnej lub zamszu.

Domowe sposoby naprawdę czasem wystarczają. Problem za małych butów jest bardzo częsty, szczególnie znają go osoby, które nie mają dokładnego rozmiaru stopy, jedne buty są lepsze mniejsze, inne większe. Dlatego też warto znać sposób z obranym ziemniakiem, który jest skuteczny i przede wszystkim, tani.

Sposoby na rozbicie za małych butów

Za małe buty, szczególnie wykonane ze sztywnego materiału, jakim jest naturalna skóra, są bardzo trudne do rozbicia. Możemy oczywiście wybrać się do szewca, który za pomocą specjalnego kopyta rozbije nam buta, ale zanim to zrobimy, spróbujmy sprawdzonego, domowego sposobu.

Wystarczy obrać ziemniaki, większych rozmiarów, tak, by wpasowały się w miejsce palców w bucie. Włóżmy ziemniaka, koniecznie obranego, idealnie dopasowując go do tego kształtu i zostawmy na noc.

Sok, jaki puści warzywo, doskonale zmiękczy sztywną tkaninę i ułatwi jej rozciągnięcie. Dodatkowo, dzięki użyciu ziemniaka, pozbędziemy się brzydkiego zapachu z obuwia, które wsiąknie skrobia, warto przy okazji poznać naturalne dezodoranty, jakie możemy zrobić w domu.

Rano najlepiej włożyć buty i pochodzić w nich kilka godzin, by efekt utrzymać. Dzięki temu sposobowi powiększymy buty o pół rozmiaru, dokładnie tak, jak zrobiłby nam to szewc.

Do jakiego rodzaju butów można stosować sposób z ziemniakiem?

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie buty możemy potraktować w ten sposób. Jeśli za małe są buty materiałowe, lepiej nie wybierać ziemniaka, ponieważ w materiał wsiąknie sok z warzywa.

Skóra naturalna i zamsz naturalnie zmiękną, wystarczy, by rano przetrzeć wilgotną ściereczką czubki palców, i gotowe, nie musimy przejmować się tym, że sok został wchłonięty przez naturalne materiały.

Jednym ze znanych sposobów jest także wkładanie do buta nasączonych spirytusem gazet. Wówczas osiąga się ten sam efekt co z ziemniakiem. Nie wolno jednak tego sposobu wykorzystywać w jasnych tkaninach, bo mogą się odbarwić.

Domowe sposoby naprawdę działają. Zazwyczaj używanie ekologicznych sposobów nie jest niczym innowacyjnym. Są to patenty doskonale znane naszym babciom. Powstanie mnóstwa środków chemicznych i nasz brak cierpliwości to powód, przez który stare sposoby są zapominane. Na szczęście po wielu latach wracamy do korzeni i szukamy naturalnych rozwiązań do domu.

Zobacz zdjęcia:

buty
fot. pixabay.com/Krisatu

Szczególnie męskie buty są dość ciasne w okolicach palców. Użycie sposobu z ziemniakiem pozwoli na rozciągnięcie obuwia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.onet.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl