Lelum.pl > Nowości > Bycie singlem ma swoje zalety? Tak! Udowodnimy to
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 07.08.2018 14:25

Bycie singlem ma swoje zalety? Tak! Udowodnimy to

Bycie singlem
unsplash.com/ Marvin Meyer

Bycie singlem ma swoje zalety? Dla niektórych są one oczywisty, inni potrzebują nieco zachęty, żeby zrozumieć, że życie w pojedynkę może być równie ekscytujące, a miejscami nawet o wiele lżejsze i lepsze od bycia w związku. Postaramy się to udowodnić!

Jeżeli wydaje ci się, że twoich przeznaczeniem jest znalezienie partnera i kurczowe trzymanie się idei, że człowiek to zwierzę stadne – mylisz się. Bycie singlem ma również swoje niezaprzeczalne plusy. W końcu nie samymi potrzebami innej osoby nasz świat stoi, prawda? A, no nie dla wszystkich. Specjalnie dla niedowiarków piszemy poniższy tekst, czasem warto postawić siebie na pierwszym miejscu i nie ograniczać się w żadnej kwestii.

Bycie singlem ma swoje zalety?

1. Niezależność

Bycie singlem zmusza nas to tego, że stajemy się niezależni. Bycie niezależnym (szczególnie w przypadku kobiet, niestety), to ogromna zaleta. Uczenie się samodzielności zmienia nasz światopogląd i sprawia, że stajemy się o wiele silniejsi.

2. Zero nudy!

Single mają ten przywilej, że nie muszą odwracać się na nic, ani nikogo. Zawsze mogą robić to, na co mają ochotę i nie muszą się ograniczać. Wypad z przyjaciółmi na weekend? Szlajanie się do rana po mieście? Proszę bardzo! Zero monotonności i nudy, tylko przyjemności, na które MY mamy ochotę!

3. Dobry humor

Ten punkt bez wątpienia można połączyć z punktem 3. Masz ochotę cały dzień grać w gry na PS4 i jeść pizze? Nie ma problemu. A może twoją zachcianką jest, żeby poznać mnóstwo nowych ludzi na imprezie? Nie musisz się ograniczać, nikt z drugiego końca sali nie będzie piorunował cię wzrokiem

4. Nowe seksualne doświadczenia

Punkt najważniejszy. Jeżeli jesteś aktywną seksualnie, dorosłą osobą – stoi przed tobą wachlarz możliwości. Oczywiście, w granicach bezpieczeństwa, możesz, robić co chcesz i z kim chcesz, bez wyrzutów sumienia. Nikt nie ma prawa cię oceniać, pamiętaj.

5. Asertywność

Jeżeli chcesz zacząć się z kim spotykać, z doświadczeniem singla będzie ci, o wiele łatwiej. Po pierwsze: wiele spróbowałeś i wiesz, czego chcesz. Po drugie: jesteś ostrożny w przywiązywaniu się i potrafisz stawiać granicę. Zakładamy, że do perfekcji opanujesz również to, jak powiedzieć drugiej stronie, że „to nic poważnego i chcesz się po prostu dobrze bawić”.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Te zachowania świadczą o tym, że NIE jesteś stworzona do bycia singielką
  2. 7 nieoczywistych rzeczy, przez które nie możesz schudnąć!
  3. Grillujesz mięso? Oto 8 błędów, które popełniasz!
Tagi: