Była żona Michała Wiśniewskiego prosi wszystkich o pomoc. Trwa walka z czasem, w której stawką jest życie małego chłopca.

Marta Wiśniewska jest byłą żoną lidera zespołu Ich Troje, która rozpoczęła swoją solową karierę pod pseudonimem Mandaryna. Choć ich małżeństwo się już zakończyło, to Marta wciąż rozwija się jako tancerka i udziela się w mediach społecznościowych.

Za pośrednictwem swojego konta na Instagramie była żona Michała Wiśniewskiego poprosiła wszystkich swoich fanów o pomoc. Cel, który jej przyświeca, jest jak najbardziej szczytny. Chodzi w końcu o zdrowie i życie małego chłopca.

Była żona Michała Wiśniewskiego prosi o pomoc dla Kirilla

Na profilu Marty Wiśniewskiej pojawiło się InstaStories z prośbą o pomoc dla 16-miesięcznego Kirilla. Tancerka apeluje w nim do wszystkich swoich fanów, aby udostępnili chociaż zbiórkę, którą zorganizowali rodzice chłopca. Dzięki temu jego szanse na zwycięstwo z chorobą rosną.

 – Proszę, pomóż. Udostępnij – pisze Marta Wiśniewska.

Mały Kirill urodził się na Ukrainie i początkowo nic nie wskazywało na to, że z jego zdrowiem coś jest nie tak. Rodzice chłopca cieszyli się z każdej chwili spędzonej z nim. Niestety kiedy Kirill miał zaledwie półtora miesiąca, jego rodzice zauważyli, że maluch nie porusza nóżkami.

Początkowo lekarze zlecili masaże, które niestety nie przyniosły rezultatów. Dopiero badania genetyczne umożliwiły postawienie trafnej diagnozy, którą okazało się SMA typu 1.

Informacja o chorobie chłopca, była dla jego rodziców niczym grom z jasnego nieba, jednak musieli bardzo szybko się opamiętać. Postanowili walczyć o życie malca, co w ich ojczyźnie nie było możliwe.

Z tego też względu przyjechali do Polski, gdzie możliwe jest podjęcie terapii, która hamuje rozwój choroby. Niestety stan Kirilla stale się pogarsza, a jedyną nadzieją jest terapia genowa. Problem w tym, że jest ona niezwykle droga. Do tego stopnia, że używany do niej specyfik nazwano najdroższym lekiem na świecie.

Rodziców Kirilla nie stać na pokrycie terapii, dlatego też proszą o pomoc. Zbiórkę postanowiła wesprzeć również była żona Michała Wiśniewskiego. Zrobiła to, zwracając się do wszystkich swoich fanów o pomoc, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o małym Kirillu. Link do zbiórki można znaleźć TUTAJ.

Zobacz zdjęcie: 

żona
fot. instagram.com/marta.mandaryna/?hl=pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com 

Poprzedni artykułAgnieszka Dygant przekazała wiadomość o śmierci Marii Skąpskiej. „Nasza przyjaciółka, człowiek filmu”
Następny artykułKarolina Korwin-Piotrowska już po szczepieniu. Opowiedziała, jak przebiega cały proces