Były mąż alimentami doprowadził kobietę do łez. Wszystko przez obraźliwe tytuły przychodzących przelewów. Leniwy tłuczek czy wieprz to ulubione epitety mężczyzny, który w ten sposób mści się za decyzję sądu. Porzucona kobieta jeszcze długo po rozwodzie musiała przeżywać horror.
 
Historia pani Marty, którą podzieliła się z portalem WP Kobieta, może przytrafić się każdej z nas. Niestety, zamiast szczęśliwego zakończenia pojawiają się w niej łzy i okrutny były mąż, który na swój własny sposób uprzykrza jej życie.
 
 
Były mąż i alimenty
 
Marta, która została porzucona przez byłego męża, kiedy zaszła w ciążę, dopiero po rozwodzie przekonała się, kim w rzeczywistości jest mężczyzna. Jak się okazało, były mąż postanowił odegrać się na kobiecie za decyzję sądu o podwyższeniu alimentów, a różnicę 150 złotych pokrywać przelewami po 15 złotych, opatrzonymi tytułami pełnymi wyzwisk.
 
 
– Ostatnio cztery razy w ciągu godziny zrobił przelewy na taką kwotę, a ja za każdym razem je odsyłałam. Wyzywa mnie od wieprzów, tuczników, pisze, że nie chce mi się pracować. Wcześniej byłam wściekła, wczoraj pierwszy raz od dawna doprowadził mnie tym do płaczu, bo wiem, że obrażanie mnie sprawia mu przyjemność, a dla mnie to bardzo przykre i poniżające – wyznała w rozmowie z portalem kobieta.

Obraźliwe przelewy

Przelewy o obraźliwych tytułach, które wysyłał kobiecie jej były mąż, nie były przez nią przyjmowane. Sytuację, na łamach WP Kobieta, postanowiła sprostować Lucyna Szabelska – radca prawny specjalizujący się w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych. 

– Jeśli alimenty na dziecko są zasądzone, to przelew bankowy musi być opatrzony właściwym tytułem. W przeciwnym razie nie zostanie uznany. Przykładowo, robiąc przelew za maj, należy napisać: alimenty za miesiąc maj – skomentowała ekspertka, uświadamiając, że przelewy o obraźliwych tytułach mogą być podstawą do skierowania sprawy do komornika, gdyż z punktu prawnego, alimenty nie zostały opłacone.

Ponieważ przemoc psychiczna i agresja słowna to częsty problem w byłych małżeństwach, każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie są jego prawa i nie wyrażać zgody na tak podłe traktowanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

były mąż
fot. unsplash.com/@freestocks

Partner zostawił kobietę, kiedy ta zaszła w ciążę.

były mąż
Fot. rawpixel.com

Były mąż mści się za podwyższenie alimentów. Wysyła kobiecie przelewy o obraźliwych tytułach.

były mąż
fot. pexels.com @Andrea Piacquadio

Takie zachowanie jest niedopuszczalne i jak potwierdza ekspert, jest podstawą do skierowania sprawy do komornika.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
  2. Pierwszy kraj w Europie ogłosił, że pokonał koronawirusa. Genialna wiadomość
  3. Największe ognisko zakażeń w Polsce. MZ podało nowe liczby, sytuacja jest poważnie niepokojąca
  4. Łukasz Szumowski zabrał głos. Minister podał dane, które mogą zmienić codzienność nas wszystkich
  5. Dywany na ścianach, drewniana łazienka, pralka Frania. A wy, co pamiętacie z PRLu?
  6. Wyciekło nagranie policji, które nie miało ujrzeć światła dziennego. Sprawą zajmie się prokuratura

źródło: popularne.pl

Poprzedni artykułOd teraz obowiązują nowe zasady. ZUS przypomina o nich Polakom, dotyczą wielu z nas
Następny artykułOperacja plastyczna zrujnowała życie modelki. Przez pół roku nie była nawet w stanie siedzieć
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.