Alicja Majewska jest jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Prywatnie gwiazda przez 12 lat związana była z dziennikarzem Januszem Budzyńskim. Jak dokładnie wyglądała ich relacja?

Alicja Majewska w wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa ze zmarłym Januszem Budzyńskim. Kim był ukochany wokalistki?

Kim był mąż Alicji Majewskiej?

Alicja Majewska jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Autorka takich hitów jak „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Być kobietą” prywatnie związana była z Januszem Budzyńskim. Wokalistka była trzecią żoną dziennikarza.

Jak mówi sama Alicja Majewska, rozpoczęcie swojej kariery muzycznej zawdzięcza właśnie byłemu ukochanemu, który namówił ją do spróbowania swoich sił. 

-Miałam opiekuna, to był mój mąż. Sama nigdy nie zaniosłabym dokumentów do komisji kwalifikującej na festiwal w Opolu. Nie wierzyłam w siebie, ale miałam wokół ludzi, którzy we mnie wierzyli — wyznała w wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” Alicja Majewska.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Para poznała się w 1972 roku podczas trasy koncertowej zespołu Partita na terenie Związku Radzieckiego. Alicja Majewska od razu zakochała się w 16 lat starszym dziennikarzu. Janusz Budzyński miał już wówczas za sobą dwa nieudane małżeństwa. 

Niestety, po 12 latach związku, dziennikarz zdradził wokalistkę z inną kobietą, co przyczyniło się do rozwodu w 1984 roku. Alicja Majewska zapewniała jednak, że mimo rozstania wciąż łączyły ich relacje przyjacielskie. To właśnie gwiazda opiekowała się byłym ukochanym, gdy zachorował na chorobę nowotworową.

Mimo ogromnych starań i walki o zdrowie Janusz Budzyński zmarł w 1990 roku. Jak mówi piosenkarka, śmierć byłego męża była dla niej ogromnym ciosem. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. W poniedziałek w Biedronce istne szaleństwo. Ceny jak marzenie
  2. Nagle zapadła się pod ziemię. Gdzie teraz mieszka Pola Raksa?
  3.  Wielka afera, internauci porażeni decyzją Polsatu. Poszło o niepełnoletnią Viki Gabor