Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że Jacek Jaworek ma ukrywać się w okolicach Jędrzejowa w woj. świętokrzyskim. Policja zdementowała te doniesienia, sprawdzając wszystkie otrzymane sygnały. Były rzecznik ABW i wieloletni funkcjonariusz policji Maciej Karczyński stwierdził, że plan działania Jaworka może być całkowicie inny. Jego zdaniem 52-latek może ukrywać się nawet w Warszawie.

Doniesienia o Jaworku są rozmaite, a śladów jak nie było, tak nie ma. Morderca dalej skutecznie ukrywa się przed organami ścigania, a z dnia na dzień powstają nowe teorie na temat tego, co mogło się z nim stać.

Jacek Jaworek ukrywa się w Warszawie?

Przypomnijmy, że 52-latek jest podejrzany o morderstwo swojego brata, jego żonę i ich starszego syna. Sekcja zwłok zabitych wykazała, że skierowano w ich stronę minimum 10 strzałów. Po całej sytuacji ślad po Jaworku zaginął. Nawet policyjna obława z psami tropiącymi nic nie dała. 

Od tamtej pory powstało mnóstwo teorii, co mogło się z nim stać. Policja otrzymywała informacje, że widziano go w okolicach Jędrzejowa w województwie świętokrzyskim, jednak po przebadaniu sprawy okazało się, że to jedynie podobny do niego mężczyzna.

W sprawę zaangażował się nawet najpopularniejszy polski jasnowidz, Krzysztof Jackowski, który twierdzi, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo i w swojej wizji widział miejsce, gdzie jest dużo żwiru i tory. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 
Tymczasem jeden z byłych funkcjonariuszy policji oraz były rzecznik ABW Maciej Karczyński w rozmowie z Super Expressem przedstawił jeszcze inny możliwy schemat działania mężczyzny. Jego zdaniem Jacek Jaworek mógł przyjechać do Warszawy, gdzie zdecydowanie łatwiej wtopić się w tłum.

– Długi okres ukrywania się zawsze powoduje, że prędzej czy później musimy „wyjść do ludzi”. Łatwiej to uczynić w dużej aglomeracji albo uciec za granicę. Taka Warszawa wydaje się idealnym miejscem, gdzie każdy żyje swoim życiem. Tutaj o anonimowość jest bardzo łatwo. Zmieniając swój wygląd i ubrania łatwiej jest wtopić się w tłum – mówi Karczyński.

Policja nie wyklucza także, że Jaworek może znajdować się za granicą, gdzie przez wiele lat pracował.

Zobacz zdjęcia:

Borowce
fot. fot. screen / KMP w Częstochowie /Policja
Kryminolog
fot. facebook.com/jacek.jaworek.77
Jacek Jaworek
fot. screen / KMP w Częstochowie /Policja

Oto poszukiwany morderca.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl