Lelum.pl

fot. pixaby/liilxliil

Całowanie zwierząt jest niebezpieczne. Badania naukowe są jednoznaczne

18 Marca 2020

Autor tekstu:

Redakcja Lelum.pl

Całowanie zwierząt nie jest najlepszym pomysłem, który powinniśmy wykonywać. Eksperci przestrzegają przed okazywaniem w ten sposób czułości pupilom, ponieważ można nabawić się infekcji! Jakich? Lista jest naprawdę długa!

Całowanie zwierząt nie jest najlepszym pomysłem, który powinniśmy wykonywać. Eksperci przestrzegają przed okazywaniem w ten sposób czułości pupilom, ponieważ można nabawić się infekcji! Jakich? Lista jest naprawdę długa!

Lubimy okazywać miłość naszym pupilom, jednak zdaniem japońskich naukowców z Uniwersytetu w Osace, kierowanych przez dr Yoji Yamkazi, powinniśmy ograniczyć się do głaskania czy przytulania zwierząt. W ten sposób unikniemy różnych wirusów, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dlaczego nie można całować zwierząt?

Grupa japońskich naukowców z Uniwersytetu w Osace przeprowadziła badania dotyczące pocałunków psów w pyszczki. Opiekunowie uwielbiają w ten sposób okazywać miłość zwierzętom, co niekoniecznie jest dobre dla ich zdrowia. Okazało się, że psy mogą być nosicielami różnych wirusów. A nasza odporność maleje z każdym kolejnym pocałunkiem.

Eksperci przeanalizowali stan zdrowia 66 psów, ich opiekunów, lekarzy weterynarii i opiekunów w schroniskach. Okazało się, że osoby, które całowały zwierzęta, miały w jamie ustnej bakterie odpowiadające za paradontozę. Infekcja może doprowadzić do poluzowania zębów, przez co te mogą wypaść. Tym samym zwierzęta nabawiły się bakterii, które na co dzień są w buzi człowieka.

Kolejnym problemem okazały się kleszcze! Właściciele często nie sprawdzali swoich czworonogów po spacerach, przez co pajęczaki tkwiły na ich ciele. Przy pocałunku zwierzęcia kleszcz może przeskoczyć na człowieka. Niestety, ale w ten sposób można zachorować na boreliozę.

Kolejną infekcją, którą można otrzymać od pupila, jest wścieklizna. Psy przenoszą ją na ludzi przez ślinę. Tak samo można nabyć od nich parwowirusa! Wszystkie choroby są bardzo niebezpieczne!

  1. Koronawirus w Polce: nie żyje ceniony lekarz. Był zarażony, przyczyna śmierci nie jest jasna
  2. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  3. TVP odwiedziło legendarnego aktora z okazji 100 urodzin. Na wizji przyznał się do innej orientacji, ukrywał ją całe życie

Jak uchronić się przed zakażeniem?

Naukowcy podkreślają, jak podaje portal kochamyzwierzeta.pl, przede wszystkim należy zaprzestać całowania zwierząt. Głaskanie i przytulanie w zupełności wystarczy, należy jednak pamiętać o obejrzeniu psa po spacerze. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, pies może przynieść do domu kleszcze. Te często chowają się za uszami, na karkach czy przy łapach. Wyczesywanie psa po spacerze nie zawsze pomoże. Należy dokładnie obejrzeć zwierzę, a ew. kleszcze usunąć specjalnym do tego narzędziem.

Należy też pamiętać o szczepieniach czworonogów. Jest to ważne dla ich zdrowia oraz naszego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zwierzęta

Opiekunowie nie powinni całować psów.

zwierzęta

Zwierzęta mogą przenosić zarazki.

zwierzęta

Oczywiście, psy mogą się całować.

ZOBACZ TAKŻE:

źródło: kochamyzwierzęta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
Czytaj więcej >
Redakcja Lelum.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]