Cannes w tym roku wywołał niemały skandal filmem, który został przedstawiony publiczności. Ludzie zaczęli opuszczać salę kinową, kiedy na ekranie pojawił się film Larsa von Triera – The House that Jack Buit. Jak wynika z relacji, dziennikarza, który obserwował zachowanie publiczności, aż 100 osób opuściło salę przed zakończeniem seansu.

Film wzbudził negatywne reakcje, ponieważ zawierał mnóstwo drastycznych scen, na które część osób nie była w stanie patrzeć. Co prawda, przed seansem zostali poinformowani, że produkcja zawiera sadystyczne sceny, jednak najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy, że wywołają one aż tak skrajne emocje.

Cannes doprowadził publiczność do obrzydzenia

Dziennikarz – Ramin Setoodeh wyjawił, że apogeum wytrzymałości na brutalność nastąpiło, kiedy pojawiła się scena, w której bohater grany przez Matta Dillona celuje strzelbą w głowy dzieci i bez zawahania oddaje strzały. Dziennikarz nie potrafi zrozumieć, dlaczego film został pokazany publiczności na festiwalu w Cannes.

Warto zaznaczyć, że Thierry Fremaux, który pełnił funkcję dyrektora imprezy, także uznał, że film zawiera zbyt dużo makabrycznych scen, aby pokazać go w Konkursie Głównym festiwalu. Film The House that Jack Build został więc pokazany na wielkim ekranie już poza konkursem festiwalu.

Choć kontrowersyjny film wzbudził bardzo skrajne emocje, a jeszcze przed końcem seansu, salę opuściła większa część widowni, to pozostałe osoby były zachwycone realizmem filmu i nagrodziły go owacjami na stojąco.

W filmie The House that Jack Build można zobaczyć największe gwiazdy kina. W ekranizacji Duńczyka wystąpiła Uma Thurman, a także Matt Dillon. O wyborze obsady von Trier opowiedział w bardzo sarkastyczny sposób.

– Wybrałem Matta i Umę, ponieważ nie potrafią czytać. Było bardzo wielu aktorów, którym wysłaliśmy scenariusz, którzy powiedzieli, że zrobiliby wszystko, byle tylko móc ze mną pracować. Jednak nie przy tym filmie – wyznał.

Chcielibyście zobaczyć kontrowersyjną ekranizację Duńczyka, a może jesteście zwolennikami mniej brutalnych filmów? Czekamy na wasze opinie!

ZOBACZ TRILER FILMU:

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 


ZOBACZ WIDEO:

 


ZOBACZ TEŻ:

  1. Justyna Żyła wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”? Tak twierdzą eksperci
  2. Pierwszy raz już za Klarą Lewandowska. Jest wideo
  3. Wszyscy uwielbialiśmy jego twórczość. NIE ŻYJE

Źródło: film.interia.pl