Lelum.pl > Nowości > Cebula przyłożona do szyi. Sposób naszych babć działa w spektakularny sposób
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 10.03.2020 18:51

Cebula przyłożona do szyi. Sposób naszych babć działa w spektakularny sposób

cebula
Photo by Lars Blankers on Unsplash

Cebula ma niesamowite właściwości nie tylko smakowe, ale i lecznicze. Nasze babcie i prababcie wykorzystywały ją do leczenia różnych przypadłości, nawet tych poważniejszych. Kto z nas nie zna metody, w myśl której, po ukąszeniu przed owada, mamy posmarować miejsce sokiem ze świeżo przekrojonej cebuli? Mało jednak z nas wie, co się stanie, gdy przyłożymy warzywo do szyi.

Cebula ma właściwości lecznicze przede wszystkim ze względu na swój oszałamiający skład zawierający wiele witamin i minerałów, które przez to, że występują naturalnie, bardzo dobrze wchłaniają się do organizmu.

Cebula dobra na szyję

To niesamowite warzywo doda smaku każdej potrawie, jest wykorzystywane w każdej kuchni świata. A o jego właściwościach wiedziano już w starożytności. Kiedyś medycyna nie była rozwinięta w takim stopniu jak dziś. Sposoby na leczenie przewlekłych dolegliwości szukano w naturze, której stosowanie nikomu nie miało prawa zaszkodzić.

Dziś na byle przypadłość możemy w aptece zakupić specyfik. Minusem jest szprycowanie organizmu zbędnymi substancjami chemicznymi i ewentualne skutki uboczne. Na rynku są już nawet specyfiki, które, można powiedzieć, pomagają w złym prowadzeniu stylu życia, łagodząc jego konsekwencje. Tymczasem nie wiele potrzebujemy, żeby wyleczyć swoje dolegliwości, nawet hormonalne, wystarczy do szyi przyłożyć cebulę.

Działanie warzywa zwala z nóg

Powszechną chorobą dzisiejszych czasów są problemy z tarczycą. Wyrównywanie pracy hormonów tego gruczołu, wiąże się z łykaniem leków. Okazuje się, że w tej sytuacji może być pomocna właśnie cebula, należy użyć jej czerwonej odmiany, którą tuż po przekrojeniu trzeba potrzeć okolice tarczycy, najlepiej przed snem. Substancje zawarte w warzywie będą stymulować pracę hormonów gruczołu.

Medycyna naturalna coraz bardziej wraca do łask. Nowoczesność nie budzi już takiego zaufania. Coraz więcej ludzi potrafi czytać etykiety leków, czy kosmetyków z wiedzą na temat, co szkodzi, a co nie. Dzięki temu zdaliśmy sobie sprawę, jak z wieloma niebezpiecznymi substancjami stykamy się na co dzień. Warto, jeśli nie jest konieczne leczenie syntetyczne, korzystać ze sposobów domowych, cebula jest w tym przypadku niezawodna. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi wizyty u lekarza i to on powinien zdecydować o leczeniu pacjenta.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

cebula

Czerwona cebula ma wyjątkowe właściwości.

cebula

Wystarczy świeżo przekroją cebulę, przyłożyć do szyi, a jej substancje wpłynął na produkcję hormonów.

cebula

Mało kto wie, że cebula może nam także posłużyć do czyszczenia uszu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  3. Pieniądze z twojego portfela są warte więcej, niż myślisz. Za jeden banknot dostaniesz kilka tysięcy
  4. Włosy umyte płynem do higieny intymnej? Efekt jest naprawdę powalający
  5. Kobieta otworzyła list zaadresowany do męża. W środku było zdjęcie, dowiedziała się o jego zdradzie
  6. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę

Źródło: kraj.life